Oficjalnie: Costa, Djimsiti i Di Chiara w Benevento

Oficjalnie: Costa, Djimsiti i Di Chiara w Benevento
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Benevento

Benevento Calcio poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o transferach Andrei Costy, Berata Djimsitiego i Gianluki Di Chiary.

Beniaminek Serie A gorączkowo przygotowuje się do swojego pierwszego w historii sezonu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Włoszech. Benevento awansowało z Serie B po zaledwie jednym roku, dzięki wygraniu play-offów. Przed kolejną kampanią klub potwierdził już pozyskanie dziewięciu nowych zawodników.

Najnowszym członkiem zespołu jest Gianluca Di Chiara sprowadzony z Perugii. 23-latek jest wychowankiem Regginy, ale już w wieku siedemnastu lat odszedł do Palermo. Ten klub reprezentował jedynie na poziomie juniorskim. Di Chiara nie miał do tej pory okazji do występu na poziomie Serie A i grał przede wszystkim na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym. Z nowym zespołem podpisał czteroletni kontrakt.

Dużo lepiej prezentuje się Andrea Costa. 31-letni środkowy obrońca przenosi się do beniaminka Serie A z Empoli. Warto dodać, że jego ostatni klub spadł w poprzednim sezonie do Serie B. Costa kosztował 1,5 miliona euro i podpisał dwuletni kontrakt. W najwyższej lidze włoskiej rozegrał dotychczas 165 spotkań.

Kolejnym ze wzmocnień jest reprezentant Albanii Berat Djimsiti. 24-letni środkowy obrońca został wypożyczony z Atalanty, ale Benevento ma opcję pierwokupu. W ostatnim sezonie rozegrał 35 spotkań w Serie B na wypożyczeniu do Avelino.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy