Oficjalnie: Costa, Djimsiti i Di Chiara w Benevento

Oficjalnie: Costa, Djimsiti i Di Chiara w Benevento fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Benevento

Benevento Calcio poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o transferach Andrei Costy, Berata Djimsitiego i Gianluki Di Chiary.

Beniaminek Serie A gorączkowo przygotowuje się do swojego pierwszego w historii sezonu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Włoszech. Benevento awansowało z Serie B po zaledwie jednym roku, dzięki wygraniu play-offów. Przed kolejną kampanią klub potwierdził już pozyskanie dziewięciu nowych zawodników.

Najnowszym członkiem zespołu jest Gianluca Di Chiara sprowadzony z Perugii. 23-latek jest wychowankiem Regginy, ale już w wieku siedemnastu lat odszedł do Palermo. Ten klub reprezentował jedynie na poziomie juniorskim. Di Chiara nie miał do tej pory okazji do występu na poziomie Serie A i grał przede wszystkim na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym. Z nowym zespołem podpisał czteroletni kontrakt.

Dużo lepiej prezentuje się Andrea Costa. 31-letni środkowy obrońca przenosi się do beniaminka Serie A z Empoli. Warto dodać, że jego ostatni klub spadł w poprzednim sezonie do Serie B. Costa kosztował 1,5 miliona euro i podpisał dwuletni kontrakt. W najwyższej lidze włoskiej rozegrał dotychczas 165 spotkań.

Kolejnym ze wzmocnień jest reprezentant Albanii Berat Djimsiti. 24-letni środkowy obrońca został wypożyczony z Atalanty, ale Benevento ma opcję pierwokupu. W ostatnim sezonie rozegrał 35 spotkań w Serie B na wypożyczeniu do Avelino.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy