OFICJALNIE: Craig Dawson w Watfordzie

OFICJALNIE: Craig Dawson w Watfordzie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Watford FC

Okazję do ponownych występów w angielskiej Premier League otrzymał Craig Dawson. Jest to możliwe za sprawą jego przeprowadzki do Watfordu.

29-latek przed rokiem musiał pogodzić się ze spadkiem do Championship. Liczył jednak, że już w maju 2019 roku będzie świętował wraz z pozostałymi zawodnikami West Bromu powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Istotnie, jego klub zakwalifikował się do baraży, lecz ostatecznie po rzutach karnych odpadł z nich, a środkowy defensor musiał przełknąć gorycz porażki.

Anglik podniósł się jednak z kolan i postanowił zmienić pracodawcę. Przyjął on ofertę Watfordu. Tym samym będzie mu dane zagrać ponownie w Premier League, w której jak dotąd zebrał 153 występy. 

„Szerszenie” za jego angaż zapłacili 5,5 miliona funtów (6,1 miliona euro), po czym doświadczony stoper złożył podpis pod kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023 roku.

W barwach „The Baggies” przez 7,5 sezonu (blisko pół roku spędził on na wypożyczeniu w Boltonie) Dawson rozegrał 225 spotkań, strzelił 15 goli i zanotował 12 asyst.

Watford poprzednie rozgrywki skończył na jedenastym miejscu w tabeli Premier League. Ponadto uczestniczył w finale Pucharu Anglii. 

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy