OFICJALNIE: Craig Dawson w Watfordzie

OFICJALNIE: Craig Dawson w Watfordzie fot.
Karol Brandt
Źródło: Watford FC

Okazję do ponownych występów w angielskiej Premier League otrzymał Craig Dawson. Jest to możliwe za sprawą jego przeprowadzki do Watfordu.

29-latek przed rokiem musiał pogodzić się ze spadkiem do Championship. Liczył jednak, że już w maju 2019 roku będzie świętował wraz z pozostałymi zawodnikami West Bromu powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Istotnie, jego klub zakwalifikował się do baraży, lecz ostatecznie po rzutach karnych odpadł z nich, a środkowy defensor musiał przełknąć gorycz porażki.

Anglik podniósł się jednak z kolan i postanowił zmienić pracodawcę. Przyjął on ofertę Watfordu. Tym samym będzie mu dane zagrać ponownie w Premier League, w której jak dotąd zebrał 153 występy. 

„Szerszenie” za jego angaż zapłacili 5,5 miliona funtów (6,1 miliona euro), po czym doświadczony stoper złożył podpis pod kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023 roku.

W barwach „The Baggies” przez 7,5 sezonu (blisko pół roku spędził on na wypożyczeniu w Boltonie) Dawson rozegrał 225 spotkań, strzelił 15 goli i zanotował 12 asyst.

Watford poprzednie rozgrywki skończył na jedenastym miejscu w tabeli Premier League. Ponadto uczestniczył w finale Pucharu Anglii. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy