OFICJALNIE: Cristian Romero w Juventusie

OFICJALNIE: Cristian Romero w Juventusie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Juventus FC

Juventus osiągnął porozumienie z Genoą w sprawie przenosin Cristiana Romero. Pomimo transferu definitywnego 21-latek najbliższy sezon spędzi w klubie macierzystym.

Argentyńczyk do Włoch trafił dopiero przed rokiem. W ciągu ubiegłego sezonu zaprezentował się jednak na tyle dobrze, że zgłosił się po niego mistrz kraju, który nie miał problemu z zapłaceniem ogromnej jak na realia Serie A kwoty transferu.

Juventus poinformował w oficjalnym komunikacie, że za przejęcie praw do środkowego obrońcy zapłacono 26 milionów euro płatne w ciągu trzech lat finansowych. Ponadto w przyszłości do kwoty tej będą mogły zostać doliczone bonusy w wysokości maksymalnie 5,3 miliona euro. 

Jeśli zatem wszystkie cele zapisane w umowie pomiędzy oboma klubami zostaną spełnione, dla Genoi będzie to drugi największych zysk ze sprzedaży pojedynczego zawodnika. Rekordzistą nadal jest Krzysztof Piątek, za którego Milan zapłacił 33 miliony euro plus bonusy. 

„Stara Dama” nie będzie jednak korzystała z Cristiana Romero w przyszłym sezonie, bowiem 21-latek ten czas spędzi w klubie macierzystym. Następnie wróci do Juventusu, z którym łączy go kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

W minionej kampanii prawonożny zawodnik zebrał 27 występów w koszulce klubowej, a dodatkowo strzelił dwa gole i zanotował tyle samo asyst. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy