OFICJALNIE: Crystal Palace wykupiło Jeana-Philippe’a Matetę

OFICJALNIE: Crystal Palace wykupiło Jeana-Philippe’a Matetę fot. Crystal Palace
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Crystal Palace

Jean-Philipp Mateta zostanie w Crystal Palace. Anglicy wykupili go z Mainz za kwotę jedenastu milionów euro.

Jean-Philippe Mateta do Crystal Palace dołączył w styczniu 2021 roku z niemieckiego Mainz. Uzgodniono wówczas wypożyczenie na 18 miesięcy, zawierające opcję przenosin na stałe.

Crystal Palace zdecydowało się skorzystać z niej już teraz. Opcja wykupu 24-letniego napastnika wyniosła jedenaście milionów euro. Parafował on kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Na temat tego ruchu wypowiedział się prezes klubu Steve Parish.

- Jesteśmy zachwyceni, że możemy zabezpieczyć długoterminową przyszłość Jean-Philippe'a. Przyjazd do nowego kraju, nowej drużyny i nowej ligi nie jest łatwy, a Mateta pracował niesamowicie ciężko, aby dostać, a następnie wykorzystać swoje szanse.

- Naprawdę pokazał, że ma predyspozycje, nastawienie i poświęcenie, których szukamy, a także naturalne umiejętności piłkarskie. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć znacznie więcej z niego w koszulce Palace – powiedział Parish.

Mateta w obecnym sezonie Premier League wystąpił siedmiokrotnie, a niedawno po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Dołożył ponadto jeszcze jedno trafienie w rozgrywkach FA Cup.

11-krotny młodzieżowy reprezentant Francji zaimponował skutecznością i grą w Bundeslidze. Dla Mainz zagrał 71 razy, co przełożyło się na 27 bramek. W Anglii nie zdołał jeszcze udowodnić swojego potencjał i do tej pory pełnił głównie rolę rezerwowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy