Oficjalnie: Cuco Martina w Southampton

Oficjalnie: Cuco Martina w Southampton
Mateusz Ostrowski
Mateusz Ostrowski
Źródło: Southampton FC

Southampton FC potwierdził transfer obrońcy Twente, Cuco Martiny.

Wczoraj informowaliśmy, że Martina jest jedną nogą w zespole "Świętych", dzisiaj klub oficjalnie ogłosił pozyskanie niespełna 26-latka. Prawy obrońca podpisał dwuletni kontrakt i wyruszy z zespołem Ronalda Koemana na obóz przygotowawczy do Austrii. 

- Znam zarówno Ronalda, jak i Erwina Koemana. Pracowałem z Erwinem przez rok i dobrze to wspominam. On zna moje walory i wiem czego ode mnie oczekuje - powiedział Martina.

- Moim marzeniem była gra w Premier League, wreszcie mogę je spełnić. Chcę grać jak najwięcej i pokazać kibicom, kim jestem -  dodał.

Cuco Martina urodził się w Rotterdamie, ale pochodzi z Curacao, terytorium zależnego od Holandii, położonego na Karaibach. Jest też reprezentantem tego kraju.

W poprzednim sezonie zagrał łącznie w 39 meczach w barwach Twente, w których zaliczył dwie asysty.

Mówi się, że Southampton za Martinę zapłacił około trzech milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy