Oficjalnie: Curto w Zagłębiu
2014-01-13 11:49:03; Aktualizacja: 12 lat temu
Manuel Curto został drugim nabytkiem Zagłębia Lubin.
Portugalczyk podpisał z "Miedziowymi" roczny kontrakt. Piłkarz występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Od kilkunastu dni trenował już pod okiem Oresta Lenczyka.
27-letni zawodnik jest wychowankiem Benfici Lizbona. Tam rozpoczynał karierę jako napastnik. W ekipie "Orłów" nie zrobił jednak wielkiej kariery i swoją przygodę z piłką kontynuował w drużynach zaplecza portugalskiej ekstraklasy. W 2010 roku zaliczył debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju w drużynie Associação Naval 1º de Maio.
Ostatni sezon Curto spędził w kazachskim FC Taraz. W debiucie dla tej drużyny strzelił dwie bramki i zaliczył asystę. W trzynastu ligowych meczach czterokrotnie pokonywał ligowych bramkarzy oraz zapisał na koncie trzy asysty. Portugalczyk jeszcze dziś dołączy do swoich kolegów z nowej drużyny, którzy znajdują się na zgrupowaniu w Spale.

![Jan Bednarek bohaterem FC Porto! „Smoki” coraz bliżej finału [WIDEO]](img/photos/111465/170x113/omorodion-bednarek.jpg)




![Sensacja w Pucharze Hiszpanii! Real Madryt za burtą [WIDEO]](img/photos/86235/170x113/alvaro-arbeloa.jpg)

![Jan Bednarek otwiera wynik w derbach! Efektowny gol Polaka [WIDEO]](img/photos/114506/170x113/bednarek.jpg)
![Jan Bednarek bohaterem FC Porto! „Smoki” coraz bliżej finału [WIDEO]](img/photos/111465/90x60/omorodion-bednarek.jpg)




![Sensacja w Pucharze Hiszpanii! Real Madryt za burtą [WIDEO]](img/photos/86235/90x60/alvaro-arbeloa.jpg)

![Jan Bednarek otwiera wynik w derbach! Efektowny gol Polaka [WIDEO]](img/photos/114506/90x60/bednarek.jpg)






