OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne

OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Saint-Étienne | L’Équipe

Claude Puel przestał w trybie natychmiastowym pełnić funkcję szkoleniowca AS Saint-Étienne.

Były opiekun AS Monaco, Lille, Olympique'u Lyon, OGC Nice, Southampton oraz Leicester City przejął stery nad „Zielonymi” w trakcie rozgrywek 2019/2020. Wówczas władze francuskiego klubu wierzyły głęboko w to, że 60-latek wpłynie w znaczącym stopniu na osiąganie oczekiwanych rezultatów przez ich zespół.

Claude Puel nie okazał się jednak trafionym wyborem, bo zanotował tylko udany początek przygody w Saint-Étienne, a potem notował więcej negatywnych niż pozytywnych wyników.

Mimo to przedstawiciele ekipy z Stade Geoffroy-Guichard wstrzymywali się bardzo długo z podjęciem spodziewanego kroku w postaci ogłoszenia decyzji o zwolnieniu Francuza, co doprowadziło nawet do skandalu tuż przed rozpoczęciem starcia z Angers.

Po tym wydarzeniu 60-latek poprowadził „Zielonych” w jeszcze sześciu spotkaniach, w których odniósł dwie pierwsze wygrane w tym sezonie w pojedynkach z beniaminkami - Clermont Foot (3:2) i Troyes (1:0). Potem zanotował jednak trzy porażki z rzędu, w tym tą ostatnią najbardziej bolesną z Rennes (0:5), która przelała czarę goryczy i doprowadziła w końcu do jego zwolnienia.

Saint-Étienne nie ogłosiło na razie nazwiska następcy Puela, ale zdaniem „L’Équipe” ma nim zostać Pascal Dupraz, który do marca zeszłego roku pracował w SM Caen.

Drużyna z Stade Geoffroy-Guichard plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli Ligue 1 po rozegraniu 17 meczów i ma dwa punkty straty do ostatniej bezpiecznej lokaty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy