OFICJALNIE: Czeska kolonia w Premier League coraz większa. Alex Král w West Hamie

OFICJALNIE: Czeska kolonia w Premier League coraz większa. Alex Král w West Hamie
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: West Ham

West Ham United poinformował w ostatnich godzinach okna transferowego o sprowadzeniu Alexa Krála.

Od jakiegoś czasu w West Hamie występują dwaj Czesi - Vladimír Coufal oraz Tomáš Souček. Okazuje się, że teraz dołączy do nich nowy kolega.

Stołeczny zespół ewidentnie upatrzył sobie w ostatnim dniu okna transferowego rynek rosyjski jako ciekawe miejsce do zakontraktowania nowych twarzy.

Przedpołudniem do drużyny dołączył Nikola Vlašić z CSKA Moskwa, z kolei kilkanaście godzin później poinformowano o transferze Alexa Krála ze Spartaka Moskwa.

23-latek przenosi się do Premier League w ramach wypożyczenia do 30 czerwca 2022 roku. W umowie znalazła się też opcja wykupu, która będzie do aktywowania po wspomnianym okresie.

- Cieszę się, że mogę powitać Alexa w West Hamie. Jestem przekonany, że ten transfer zapewni nam dobrą rywalizację w środku pola. To kolejny młody i utalentowany zawodnik, który naszym zdaniem ma ogromny potencjał. Teraz jego zadaniem będzie dostosować się do realiów ligi angielskiej - przyznał menedżer David Moyes.

Defensywny pomocnik rozegrał w poprzednim sezonie na boiskach ligi rosyjskiej 29 meczów. W tym czasie pięciokrotnie asystował swoim kolegom przy golach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy