OFICJALNIE: Czterech piłkarzy odchodzi z Evertonu, Asmir Begović przedłużył umowę

OFICJALNIE: Czterech piłkarzy odchodzi z Evertonu, Asmir Begović przedłużył umowę fot. Travel-Fr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Everton

Everton FC poinformował o przedłużeniu umowy z Asmirem Begoviciem.

Gdy przed startem sezonu 2021/2022 „The Toffees” zatrudniali doświadczonego bramkarza, zawarli w umowie opcję kontynuowania współpracy także w następnej kampanii. Teraz postanowili z niej skorzystać.

Bośniak w trakcie rozgrywek pełnił głównie rolę zmiennika Jordana Pickforda, ale mimo to zdołał uzbierać siedem występów, w tym trzy w Premier League. Klub oraz sztab szkoleniowy byli zadowolony z postawy blisko 35-letniego zawodnika, stąd decyzja o jego zatrzymaniu.

Asmir Begović bronił dostępu do bramki takich ekip jak Chelsea, Stoke City czy AC Milan. Dzięki swojemu doświadczeniu może on służyć radą wielu młodym graczom.

Everton przekazał, że propozycję nowych umów otrzymali Andy Lonergan, Jonjoe Kenny i Lewis Gibson. Ten pierwszy jeszcze nie odpowiedział, 25-letni Anglik zdecydował się podążyć swoją ścieżką, z kolei negocjacje z tym ostatnim wciąż trwają.

Z klubu odchodzą również Fabian Delph, Cenk Tosun oraz Gylfi Sigurðsson, który od dłuższego czasu był zawieszony w prawach piłkarza po oskarżeniu o pedofilię.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy