OFICJALNIE: Czterech piłkarzy opuszcza Koronę

OFICJALNIE: Czterech piłkarzy opuszcza Koronę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio eM Kielce

Fabian Burdenski, Shawn Barry, Angelos Argyris i Piotr Poński nie będą reprezentować barwy Korony Kielce w dalszej części sezonu LOTTO Ekstraklasy.

Prezes ekipy z województwa świętokrzyskiego potwierdził na antenie „Radia eM Kielce”, że czterej wymienieni wyżej piłkarze nie figurują w planach Gino Lettieriego i wkrótce pożegnają się z klubem.

- Wszyscy ci zawodnicy zostali o tym poinformowani. Z trójką umowy zostaną rozwiązane, natomiast Poński trafi na wypożyczenie - powiedział Krzysztof Zając.

Fabian Burdenski, Shawn Barry i Angelos Argyris trafili do drużyny „Żółto-Czerwonych” przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek. Żaden z nich nie okazał się jednak wartościowym wzmocnieniem zespołu, dlatego jego włodarze zdecydowali się na definitywne rozstanie z całą trójką.

Pierwszy z wymienionych graczy jest synem obecnego właściciela kieleckiego klubu oraz byłym piłkarzem między innymi Wisły Kraków. Defensywny pomocnik w trakcie swojej drugiej przygody z polską piłką zdołał rozegrać dziesięć spotkań w barwach Korony i zdobył w nich jednego gola.

O cztery mecze mniej dla ekipy z województwa świętokrzyskiego rozegrał Shawn Barry. Amerykański defensor w początkowej fazie sezonu zrobił dobre wrażenie na obserwatorach, ale później przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z Adnanem Kovačeviciem, Radkiem Dejmkiem oraz Djibrilem Diawem.

Największym niewypałem transferowym kieleckiego zespołu okazał się Angelos Argyris. Grek przeniósł się do zespołu „Żółto-Czerwonych” z rezerw Werderu Brema i w obecnych rozgrywkach zdołał wystąpić w zaledwie dwóch meczach Korony w Pucharze Polski.

Jeszcze gorzej wygląda statystyka Piotra Pońskiego. Środkowy napastnik zaliczył jedynie epizod w pierwszej kolejce trwającego sezonu w spotkaniu przeciwko Zagłębiu Lubin.

Prezes kieleckiej drużyny przyznał również, że w ciągu kilku najbliższych dni do ekipy prowadzonej przez Gino Lettieriego powinni dołączyć nowi gracze. Jednym z nich na pewno nie będzie Elvis Sarić, który w ostatnim czasie był łączony z Koroną.

- Szukamy zawodników na kluczowych pozycjach, na których  mamy największe braki. Chcemy podpisać kontrakty ze stoperem, napastnikiem i dwoma środkowymi pomocnikami. Prowadzimy w tej sprawie daleko idące rozmowy i myślę, że jeszcze przed obozem w Turcji wszyscy zostaną zaprezentowani - powiedział Zając.

- Sarić jest mi doskonale znany. Prowadziliśmy rozmowy, ale temat jest już zamknięty - dodał prezes klubu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy