OFICJALNIE: Czwartkowy mecz Lecha Poznań jednak w TVP

2023-08-02 13:28:20; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
OFICJALNIE: Czwartkowy mecz Lecha Poznań jednak w TVP
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk Źródło: TVP Sport

TVP Sport oficjalnie poinformowało, że pokaże rewanżowe starcie drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy pomiędzy Žalgirisem Kowno a Lechem Poznań.

Długo wydawało się, że kibiców „Kolejorza” czekać będzie spore rozczarowanie i najbliższe spotkanie ich drużyny nie będzie dostępne w polskiej telewizji, a tylko za dodatkową opłatą w systemie PPV. Na taki ruch zamierzał zdecydować się Žalgiris, ponieważ chciał w ten sposób zarobić na pokazywaniu meczu, nawet przy bardzo małym zainteresowaniu tym pojedynkiem na Litwie. Liczył w tym względzie na pieniądze od fanów z Polski.

Telewizja Polska długo pozostawała bezradna wobec pomysłu ekipy z Kowna, jednak wczoraj w rozmowach nastąpił przełom, a dzisiaj oficjalnie stało się jasne, że spotkanie Žalgirisu z Lechem zostanie pokazane przez polskiego nadawcę.

Mecz ten w całości będzie transmitowany na stronie tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport, a na kanale TVP Sport zostaną przeprowadzone łączenia z Kownem w trakcie równolegle toczącej się potyczki pomiędzy Pogonią Szczecin a Linfield FC.

W pierwszym spotkaniu w Poznaniu podopieczni Johna van den Broma pokonali wicemistrza Litwy 3:1 i są o krok od awansu do trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy, gdzie mogą zmierzyć się z lepszym z pary Spartak Trnawa - FK Auda (tydzień temu padł remis 1:1). Początek meczu w Kownie jutro o godzinie 18:00.