OFICJALNIE: Daichi Kamada odchodzi z Eintrachtu Frankfurt

2023-04-12 16:38:28; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Daichi Kamada odchodzi z Eintrachtu Frankfurt Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt potwierdził, że wygasający 30 czerwca kontrakt Daichiego Kamady nie zostanie przedłużony.

Na temat odejścia Daichiego Kamady z Eintrachtu Frankfurt media spekulowały od dawna, więc informacja o braku przedłużenia wygasającej umowy nie jest dużym zaskoczeniem.

- Daichi Kamada rozwinął się w ostatnich latach w Eintrachcie, stając się bardzo dobrym zawodnikiem na poziomie Bundesligi i odgrywając ważną rolę w rozwoju klubu z kulminacyjnym zwycięstwem w Lidze Europy włącznie. Chcielibyśmy oglądać Daichiego w naszych barwach w przyszłości, ale plany piłkarza nie szły z tym w parze. Dziękujemy mu za zaangażowanie i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości - powiedział dyrektor sportowy niemieckiego klubu Markus Krösche.

Kamada trafił do niego w 2017 roku. W sumie rozegrał 170 meczów, notując 37 trafień i 31 asyst. Licząc wszystkie rozgrywki, w tym sezonie zdobył 13 bramek (siedem w Bundeslidze i po trzy w Lidze Mistrzów i Pucharze Niemiec).

Dokąd trafi japoński ofensywny pomocnik? Tego na razie nie wiadomo. W pewnym momencie wydawało się, że 26-latek dołączy do Borussii Dortmund, ale temat przycichł prawdopodobnie przez to, że piłkarz chce spróbować swoich sił w innej lidze. W gronie zainteresowanych jego zatrudnieniem wymienia się również Atlético Madryt, Barcelonę czy Chelsea. To pierwsze musi jednak najpierw kogoś sprzedać.