OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub

OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SC East Bengal

Daniel Chima Chukwu, były piłkarz Legii Warszawa, zagra w Indiach. 30-latek dołączył do SC East Bengal.

Nigeryjczyk, nim trafił do Polski, wywalczył z Molde trzy mistrzostwa Norwegii. Dlatego klubu zanotował 44 gole i 21 asysty, dlatego typowano go na potencjalną gwiazdę Ekstraklasy.

W szeregach „Wojskowych” atakujący radził sobie przeciętnie. Ostatecznie, po rozegraniu raptem dziewięciu spotkań w pierwszej drużynie, drogi obu stron się rozeszły. Mimo to wspomina on pozytywnie sam pobyt na Łazienkowskiej.

– Dla mnie było honorem zostać zawodnikiem Legii. Nawet jeśli na krótko i z nie najlepszym skutkiem – wyznał przed kilkoma laty.

Następnie Chima Chukwu wrócił na 12 miesięcy do Molde, po czym wyjechał do Chin. Od marca tego roku był bez pracodawcy, co wykorzystało teraz SC East Bengal. Kontrakt został zawarty do końca rozgrywek.

W Chinach Nigeryjczyk występował w pierwszej i drugiej lidze w barwach Shanghai Shenxin, Heilongjiang FC oraz Taizhou Yuanda.

– Postaram się wykorzystać moje doświadczenie i sprawić, aby moi koledzy z drużyny byli jeszcze lepsi – powiedział 30-latek tuż po transferze.

Trzykrotny mistrz Indii (I-League), który w poprzednim sezonie zajął dziewiąte miejsce w ligowej tabeli już Indian Super League, wcześniej sprowadził między innymi Amira Derviševicia, byłego stopera NK Maribor.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy