OFICJALNIE: Daniel Szczepan zostaje w Ruchu Chorzów

2024-06-15 12:45:57; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Daniel Szczepan zostaje w Ruchu Chorzów Fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Ruch Chorzów

Ruch Chorzów poinformował o przedłużeniu wygasającej umowy napastnika Daniela Szczepana. Nowy kontrakt związał obie strony do 30 czerwca 2027 roku.

Powrót na boiska Ekstraklasy w wykonaniu Ruchu Chorzów okazał się sporym rozczarowaniem. Na koniec minionego sezonu klub ten zajął zaledwie siedemnastą lokatę, która naturalnie wiązała się ze spadkiem do pierwszej ligi.

Pomimo kiepskiego wyniku niektórzy piłkarze Ruchu zapracowali na wyróżnienie. Z pewnością należy docenić solidne występy Daniela Szczepana, który był najlepszym strzelcem chorzowskiego zespołu. Wystąpił on łącznie w 31 spotkaniach, zdobywając w nich 10 bramek oraz notując asystę.

29-latek swoją wysoką formą przykuł nawet uwagę ligowego rywala. Na początku maja lodzkisport.pl informował, że transfer Szczepana rozważa Widzew Łódź. Teraz wiemy już, że w najbliższym czasie raczej do takich przenosin nie dojdzie.

Wszystko to za sprawą komunikatu, w którym Ruch potwierdził przedłużenie wygasającego kontraktu swojego napastnika do 30 czerwca 2027 roku. Zatrzymanie najlepszego strzelca po spadku z pewnością może przynieść drużynie dużo dobrego.

- Ruch to mój Klub. Od dziecka marzyłem, by w nim zagrać i nie dość, że udało mi się spełnić to marzenie, to jeszcze przeżyłem tutaj wiele wspaniałych momentów, dlatego cieszę się, że ta historia będzie miała ciąg dalszy. Dziękuję nowemu dyrektorowi, Tomkowi Foszmańczykowi. Szybko doszliśmy do porozumienia, z którego obie strony mogą być zadowolone. Chcę teraz jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu i wierzę, że przyniesie on nam wiele radości - powiedział piłkarz po przedłużeniu umowy.