OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę

OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę fot. Hajduk Split
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Hajduk Split

Danijel Subašić postanowił wrócić do zawodowego uprawiania piłki nożnej i przystał na propozycję nawiązania współpracy z Hajdukiem Split.

Doświadczony bramkarz zakończył przeszło rok temu swoją długoletnią przygodę z AS Monaco i niedługo później ogłosił zakończenie bogatej kariery.

Wielokrotny reprezentant Chorwacji nie zdecydował się od tego momentu na rozpoczęcie na przykład kariery trenerskiej, opiekuna bramkarzy czy innej funkcji pozwalającej pozostać mu przy futbolu.

Ten fakt nie oznaczał jednak całkowitego porzucenia wypracowanego na przestrzeni wielu lat trybu życia 36-latka, co z kolei skłoniło przedstawicieli Hajduka Split do złożenia zawodnikowi oferty umożliwiającej powrót do rywalizacji.

Danijel Subašić postanowił skorzystać z otrzymanej propozycji i tym samym po raz drugi będzie mu dane reprezentować barwy „Białych”, w których występował już w latach 2008-2012. W tym czasie udało mu się sięgnąć razem z klubem po jego przedostatnie dotychczasowe trofeum w postaci Pucharu Chorwacji (2009/2010).

Doświadczony bramkarz będzie miał za zadanie wypełnić w zespole lukę po kontuzjowanym Josipie Posavecu, który do niedawna rywalizował o miejsce w składzie z wypożyczonym z Aston Villi - Lovre Kaliniciem.

Przedstawiciele Hajduka Split wiążą mimo wszystko dalsze plany z osobą Subašicia, o czym świadczy fakt podpisania przez niego kontraktu z drużyną, który ma obowiązywać do końca maja 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy