OFICJALNIE: Dariusz Żuraw na dłużej w Lechu Poznań

OFICJALNIE: Dariusz Żuraw na dłużej w Lechu Poznań fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o przedłużeniu współpracy z Dariuszem Żurawiem.

Pomimo tego, że ekipa ze stolicy Wielkopolski spisuje się przeciętnie w lidze, to zdołała awansować do fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki temu szkoleniowiec, Dariusz Żuraw zapracował na nową umowę.

Strony doszły do porozumienia i kontrakt 48-latka został podpisany w piątek. Na jego mocy będzie on prowadził „Kolejorza” co najmniej do 30 czerwca 2023 roku.

- Bardzo dziękuję szefom klubu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, proponując nowy kontrakt. To daje jeszcze większą motywację do pracy, choć rok temu nakreśliłem plan rozwoju drużyny i staram się go konsekwentnie realizować - twierdzi.

- Staramy się łączyć grę na trzech frontach, co nie jest łatwe. Jasne, w tym momencie w lidze nie mamy tylu punktów, ile byśmy chcieli. Wiem też, że wszystko jeszcze możemy nadrobić. W każdym razie na pewno do celu zaprowadzi nas takie działanie jak do tej pory, czyli codzienna, żmudna praca. Inaczej się nie da, nie ma drogi na skróty - dodaje.

Żuraw prowadzi Lecha od marca 2019 roku. Wtedy to zastąpił na stanowisku trenera pierwszej drużyny zwolnionego wcześniej Adama Nawałkę.

Po dziewięciu kolejkach (ekipa z Poznania ma mecz zaległy) podopieczni 48-latka plasują się w ligowej tabeli na dwunastym miejscu z dorobkiem dziewięciu punktów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy