OFICJALNIE: Dariusz Żuraw na dłużej w Lechu Poznań

OFICJALNIE: Dariusz Żuraw na dłużej w Lechu Poznań fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o przedłużeniu współpracy z Dariuszem Żurawiem.

Pomimo tego, że ekipa ze stolicy Wielkopolski spisuje się przeciętnie w lidze, to zdołała awansować do fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki temu szkoleniowiec, Dariusz Żuraw zapracował na nową umowę.

Strony doszły do porozumienia i kontrakt 48-latka został podpisany w piątek. Na jego mocy będzie on prowadził „Kolejorza” co najmniej do 30 czerwca 2023 roku.

- Bardzo dziękuję szefom klubu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, proponując nowy kontrakt. To daje jeszcze większą motywację do pracy, choć rok temu nakreśliłem plan rozwoju drużyny i staram się go konsekwentnie realizować - twierdzi.

- Staramy się łączyć grę na trzech frontach, co nie jest łatwe. Jasne, w tym momencie w lidze nie mamy tylu punktów, ile byśmy chcieli. Wiem też, że wszystko jeszcze możemy nadrobić. W każdym razie na pewno do celu zaprowadzi nas takie działanie jak do tej pory, czyli codzienna, żmudna praca. Inaczej się nie da, nie ma drogi na skróty - dodaje.

Żuraw prowadzi Lecha od marca 2019 roku. Wtedy to zastąpił na stanowisku trenera pierwszej drużyny zwolnionego wcześniej Adama Nawałkę.

Po dziewięciu kolejkach (ekipa z Poznania ma mecz zaległy) podopieczni 48-latka plasują się w ligowej tabeli na dwunastym miejscu z dorobkiem dziewięciu punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy