OFICJALNIE: David de Gea z nagrodą. Pierwszy taki przypadek od sześciu lat

OFICJALNIE: David de Gea z nagrodą. Pierwszy taki przypadek od sześciu lat fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Premier League | Manchester United

Premier League poinformowała o przyznaniu nagrody dla najlepszego piłkarza stycznia 2022 roku Davidowi de Gei.

„Czerwone Diabły” w ostatnich tygodniach znajdują się na fali wznoszącej, a wyższa forma zapewniła im jak dotąd awans na czwartą pozycję w tabeli Premier League.

Nie byłoby tego bez znakomitych interwencji Davida de Gei, który wykonał łącznie 22 parady. Nic więc dziwnego, że bramkarz został doceniony nie tylko przez kibiców Manchesteru United, którzy wybrali go po raz trzeci z rzędu piłkarzem miesiąca, ale i przez kapitułę angielskiej ekstraklasy.

Hiszpan zgarnął nagrodę dla najlepszego zawodnika stycznia i jest pierwszym golkiperem, który dostąpił tego zaszczytu od lutego 2016 roku. Wówczas tytuł zdobył Fraser Forster z Southampton.

31-latek w pokonanym polu zostawił takich graczy jak Kevin De Bruyne czy James Ward-Prowse.

W poprzednich latach De Gea był krytykowany za swoją postawę, co doprowadziło do utraty miejsca w pierwszym składzie reprezentacji Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy