OFICJALNIE: De Boer odszedł z Atlanty United

OFICJALNIE: De Boer odszedł z Atlanty United fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Atlanta United

Frank de Boer nie będzie już odpowiadał za wyniki osiągane przez Atlantę United.

Klub ze Stanów Zjednoczonych postanowił przedwcześnie zakończyć współpracę z holenderskim szkoleniowcem i wszystkimi jego najbliższymi pracownikami ze skutkiem natychmiastowym.

- W imieniu Atlanty United chciałbym podziękować Frankowi za jego przywództwo i zaangażowanie w pracę w klubie. Pod jego wodzą nasz zespół zaliczył udany sezon 2019 w MLS i międzynarodowych rozgrywkach. Po omówieniu wszystkiego z Frankiem uznaliśmy, że nadszedł jednak czas na to, aby się rozstać. W charakterze pierwszego szkoleniowca poprowadził drużynę do zdobycia dwóch trofeów i dzięki temu na zawsze zapisał się w historii klubu, a my z wielkim uznaniem i szacunkiem życzy mu wszystkie najlepszego w przyszłości - powiedział Darren Eales, prezes amerykańskiego klubu.

- Jestem wdzięczny za możliwość pracy w Atlancie United. Prowadzenie zespołu w MLS i mieszkanie w Ameryce było dla mnie wspaniałym doświadczeniem i miłym wyzwaniem. Nigdy nie zapomnę niesamowitych kibiców Atlanty. Są naprawdę wyjątkowi. Chciałbym podziękować wszystkimi zawodnikom, trenerom i personelowi za ich wsparcie. Praca z wami była dla mnie przyjemnością - dodał Frank de Boer.

Holender objął stanowisko pierwszego szkoleniowca „The Five Stripes” po odejściu Gerardo Martino w styczniu 2019 roku.

W swoim pierwszym sezonie zdobył z amerykańską drużyną US Open Cup (Puchar Ameryki Północnej) i Campeones Cup (Puchar Mistrzów Ameryki Północnej i Meksyku) oraz dotarł z nią do półfinału Major League Soccer w fazie play-off i ćwierćfinału Ligi Mistrzów CONCACAF.

Nowe rozgrywki rozpoczął od odniesienia dwóch zwycięstw. Te zostały jednak potem wstrzymane i rozpoczęte na nowe w formie turnieju „MLS is back”, w którym to Atlanta United zaprezentowała się bardzo przeciętnie, ponieważ przegrała wszystkie pojedynki grupowej i zakończyła już swój udział w imprezie, co zapewne miało wpływ na przedwczesne opuszczenie klubu przez Franka de Boera.

Przedstawiciele amerykańskiego zespołu zamierzają na dniach ogłosić nazwisko tymczasowego następcy Holendra i następnie rozpocząć docelowe poszukiwania nowego trenera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy