Oficjalnie: De Rossi zostaje w AS Romie!

Oficjalnie: De Rossi zostaje w AS Romie!
Redakcja
Redakcja
Źródło: AS Roma

28-letni pomocnik przedłużył swój kontrakt z AS Romą po długich negocjacjach. Włoskim pomocnikiem zainteresowanych było wiele klubów, w tym między innymi Manchester City, któremu bardzo zależało na De Rossim.

 

Piłkarz przyznał, że poważnie zastanawiał się nad odejściem z Rzymu, a ciągnące się w nieskończoność negocjacje potęgowały w nim uczucie, że zbliża się koniec jego gry w barwach Romy.
 
- Negocjacje były długie i nie mogę zaprzeczyć, że miałem wątpliwości, czy pozostanę w Romie. - powiedział De Rossi.
 
Pomocnik dodał w wywiadzie, że zauważył,spadek popularności wśród fanów rzymskiego klubu i przyznał, że właśnie od kibiców zależało jego pozostanie w drużynie.
 
- W zeszłym roku widziałem spadek radości fanów z mojej gry i fakt, że część z nich w wątpiła w moją przydatność dla drużyny. Zacząłem myśleć, że poszukują alternatywy dla mnie. Chciałem zostać, tylko jeśli zostałbym przyjęty przez fanów. - dodał Włoch.
 
Ostatecznie obie strony parafowały nową umowę, która obowiązywać będzie do 1 lipca 2017 roku. Zarobki piłkarza znacznie wzrosną, nawet do 10 milionów euro za sezon. Zarówno piłkarz, jak i zarząd nie ukrywali zadowolenia z faktu przedłużenia kontraktu pomocnika.
 
- Fakt, że Daniele podpisał z nami świadczy o tym, że wybrał przywiązanie do tych barw, ale także mocno wierzy w drużynę, i w to, że możemy osiągnąć sukces. - powiedział dyrektor generalny AS Roma Franco Baldini.
 
- Jak się teraz czuję? Czuję się dobrze. Ten nastrój, w któym została zaplanowana ta konferencja niezależnie od wyniku meczu z Interem. Osiągnięliśmy porozumienie już 3-4 dni temu, ale chcieliśmy poczekać na mecz z Interem, który był dla nas bardzo ważny (Roma wygrała 4:0) - powiedział na koniec Daniele De  Rossi. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy