OFICJALNIE: Definitywny transfer Stępińskiego

2018-05-28 12:32:14; Aktualizacja: 6 lat temu
OFICJALNIE: Definitywny transfer Stępińskiego Fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Top Goal

Mariusz Stępiński będzie kontynuował swoją przygodę z piłką nożną w barwach Chievo.

Włoskie media informowały już od pewnego czasu, że włodarze drużyny z Werony zdecydowali się skorzystać z opcji definitywnego wykupu polskiego napastnika z FC Nantes.

Teraz te doniesienia znalazły swoje potwierdzenie za sprawą komunikatu wystosowanego przez agencję menedżerską „Top Goal”, która dba o rozwój kariery 23-letniego zawodnika. Klub z Serie A na sprowadzenie Stępińskiego wydał 2,5 miliona euro. Z kolei sam zainteresowany związał się z nowym pracodawcą długoterminowym kontraktem.

Były młodzieżowy reprezentant Polski zasilił szeregi Chievo tuż przed zamknięciem poprzedniego letniego okienka transferowego, ponieważ nie miał większych szans na regularną grę w barwach francuskiego zespołu.

Środkowy napastnik nie mógł początkowo liczyć na stałe miejsce w składzie włoskiej drużyny, ale z czasem zaczął coraz częściej pojawiać się na boisku i w drugiej części sezonu odgrywał już ważniejszą rolę w ekipie z Werony.

23-letni piłkarz rozegrał w sumie 23 spotkania dla klubu ze Stadio Marcantonio Bentegodi i strzelił w nich pięć bramek oraz zanotował jedną asystę.

Stępiński będzie miał za zadanie zastąpić w nowym sezonie Roberto Inglese, który po zakończeniu okresu wypożyczenia powróci do Napoli.