OFICJALNIE: Diego Costa wrócił do Premier League

OFICJALNIE: Diego Costa wrócił do Premier League fot. MARCA/SIPA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Wolverhampton

Diego Costa wraca na angielskie boiska, nawiązując roczną współpracę z Wolverhampton Wanderers. 33-latek postara się wpłynąć na kulejącą ofensywę „Wilków”.

Podopieczni Bruno Lage nie rozpoczęli dobrze ligowej kampanii. Po sześciu kolejkach na ich koncie widnieje zaledwie sześć punktów, co na projekt z takimi ambicjami stanowi niezwykle rozczarowujący rezultat.

Szczególnie alarmujący jest fakt, iż w tym czasie ekipa z Molineux Stadium zdołała trafić do siatki rywali zaledwie trzykrotnie, stanowiąc ex aequo z West Hamem najgorszą ofensywę w lidze. Władze klubu musiały interweniować.

Na ratunek „Wilkom” przychodzi weteran boiskowych zmagań - Diego Costa. Naturalizowany Hiszpan złożył podpis pod rocznym kontraktem, rozpoczynając tym samym swoją drugą przygodę na boiskach Premier League.

- Jesteśmy absolutnie zachwyceni, witając Diego Costę w Wolves i z powrotem w Premier League. Seryjny zwycięzca z bogatym doświadczeniem na najwyższym poziomie, Diego wniesie coś wyjątkowego do naszej szatni i na boisku. Czekamy na jego wpływ w tym sezonie - zachwalał nowy nabytek, prezes Wolverhampton, Jeff Shi.

33-letni snajper z Lagarto przez ostatnie lata raczej nie czarował boiskową postawą, notując średni okres ponownie w Atlético Madryt i w Atlético Mineiro. Przedtem spędził jednak cztery udane sezony w trykocie Chelsea.

Dla „The Blues” zgromadził w sumie 120 spotkań, okraszonych 59 golami i 23 asystami. Londyński etap kariery ukoronował trzema trofeami – dwukrotnie mistrzostwem kraju i Pucharem Ligi.

Drużyna z West Midlands ogłosiła angaż 24-krotnego reprezentanta Hiszpanii klimatycznym filmem, na którym napastnik prowadzi na uwięzi trzy wilki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy