OFICJALNIE: Diego Rico w Realu Sociedad
2021-07-27 11:45:08; Aktualizacja: 4 lata temu
Real Sociedad poinformował o sprowadzeniu Diego Rico.
Kiedy w 2018 roku Diego Rico ruszał na podbój Premier League, AFC Bournemouth zapłaciło za niego drużynie CD Leganés 15 milionów euro.
W Anglii jednak furory nie zrobił, a jego wartość drastycznie spadła. Do tego stopnia, że pozyskujący go w poniedziałek Real Sociedad zapłacił za niego blisko milion euro.
Wpływ na taką różnicę kwot ma jednak nie tylko dyspozycja piłkarza, ale też i jego sytuacja kontraktowa. Umowa z angielskim klubem miała wygasnąć 30 czerwca 2022 roku.Popularne
Teraz natomiast na mocy wypracowanego porozumienia będzie on grał w barwach ekipy z Kraju Basków do 30 czerwca 2023 roku.
Diego Rico powinien rywalizować o miejsce w składzie ze zdecydowanie bardziej doświadczonym Nacho Monrealem, Aihenem Muñozem i powracającym z wypożyczenia do Eibar Kévinem Rodriguesem.
28-latek rozegrał w poprzednim sezonie na poziomie Championship łącznie 32 mecze. W tym czasie zdobył jednego gola i zanotował trzy asysty.
Poza Rico do Realu Sociedad dołączył tego lata jeszcze Mathew Ryan.













![Jagiellonia Białystok uciekła spod topora. Gol w ostatniej akcji meczu! [WIDEO]](img/photos/112408/170x113/jagiellonia.jpg)

![A mogło być tak pięknie... Lech Poznań roztrwonił dwubramkowe prowadzenie i przegrał [WIDEO]](img/photos/112405/170x113/rayo.jpg)
![Taki wieczór musiał przyjść... Tak wygląda ranking UEFA po meczach polskich klubów [OFICJALNIE]](img/photos/112275/170x113/marek-papszun.jpg)




![Jagiellonia Białystok uciekła spod topora. Gol w ostatniej akcji meczu! [WIDEO]](img/photos/112408/90x60/jagiellonia.jpg)

![A mogło być tak pięknie... Lech Poznań roztrwonił dwubramkowe prowadzenie i przegrał [WIDEO]](img/photos/112405/90x60/rayo.jpg)
![Taki wieczór musiał przyjść... Tak wygląda ranking UEFA po meczach polskich klubów [OFICJALNIE]](img/photos/112275/90x60/marek-papszun.jpg)



