OFICJALNIE: Diego Živulić w Śląsku Wrocław

OFICJALNIE: Diego Živulić w Śląsku Wrocław
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Śląsk Wrocław

Diego Živulić został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław.

Defensywny pomocnik zasilił szeregi polskiego zespołu na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wraz z końcem czerwca wygaśnięciu uległa jego dotychczasowa umowa z Pafos FC.

Chorwat trenował ostatnio z zespołem Śląska i przystał na zaproponowane mu warunki przez władze klubu. 27-letni piłkarz związał się z wrocławską drużyną do końca czerwca 2021 roku. W zawartym kontrakcie znalazł się także zapis umożliwiający przedłużenie z nim współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

- Diego to zawodnik grający bardzo inteligentnie. Jest defensywnym pomocnikiem, który notuje bardzo wiele odbiorów i wyraźnie zwiększy nam rywalizację w środku pola. Potrzebowaliśmy tego typu gracza. Silnego, obdarzonego dobrymi warunkami fizycznymi, ale i potrafiącego wykonać dokładny przerzut czy prostopadłe podanie, przyspieszające akcję. Z pewnością podniesie on jakość naszej drugiej linii i całej drużyny - powiedział Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Diego Živulić trafił do Pafos w sierpniu ubiegłego roku z Viktorii Pilzno i od tego czasu wystąpił w 26 spotkaniach cypryjskiego zespołu, w których nie zdobył ani jednego gola oraz nie zanotował żadnej asysty.

Defensywny pomocnik w trakcie swojej kariery zanotował jeszcze pobyt w takich ekipach jak HNK Rijeka czy FC Zlin. Ponadto w przeszłości regularnie otrzymywał powołania do młodzieżowej reprezentacji Chorwacji.

27-latek jest siódmym letnim wzmocnieniem Śląska. Przed nim kontrakty z wrocławskim klubem podpisali Przemysław Płacheta, Daniej Kajzer, Erik Expósito, Matúš Putnocký, Israel Puerto i Dino Štiglec.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy