OFICJALNIE: Dier zawieszony za konfrontację z kibicem

OFICJALNIE: Dier zawieszony za konfrontację z kibicem
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FA

Obrońca Tottenhamu, Eric Dier został zawieszony na cztery spotkania przez wzgląd na jego sprzeczkę z kibicem.

Na początku marca zespoły mierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek o Puchar Anglii. W jednym z nich Tottenham podejmował Norwich. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych drugich po serii rzutów karnych.

Rezultat zszedł jednak na drugi plan. Wszystko przez sytuację, która miała miejsce zaraz po gwizdku. Wtedy to defensor Tottenhamu, Eric Dier usłyszał, że jeden z kibiców obraża jego brata. Piłkarz nie bacząc na konsekwencje, udał się na konfrontację z nim. Nikt jednak fizycznie nie ucierpiał.

Sprawą zajęła się jednak Angielska Federacja Piłkarska, która wydała w tej sprawie wyrok. Oto treść oświadczenia.

- Dier został zawieszony na cztery mecze ze skutkiem natychmiastowym. Ponadto ukarano go grzywną w wysokości 40 tysięcy funtów. Zawodnik sam przyznał, że jego zachowanie było niewłaściwe. Komisja uznała, że stanowiło jednak ono zagrożenie — czytamy.

Kara oznacza, że piłkarz będzie mógł wrócić do gry dopiero na mecz ostatniej kolejki. Wtedy to Tottenham zmierzy się z Crystal Palace.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Real Madryt: Szatnia spodziewa się odejścia Zinédine'a Zidane'a Real Madryt: Szatnia spodziewa się odejścia Zinédine'a Zidane'a Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony na inny stadion?! Jest oferta Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony na inny stadion?! Jest oferta Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy