OFICJALNIE: Dier zawieszony za konfrontację z kibicem

OFICJALNIE: Dier zawieszony za konfrontację z kibicem
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FA

Obrońca Tottenhamu, Eric Dier został zawieszony na cztery spotkania przez wzgląd na jego sprzeczkę z kibicem.

Na początku marca zespoły mierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek o Puchar Anglii. W jednym z nich Tottenham podejmował Norwich. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych drugich po serii rzutów karnych.

Rezultat zszedł jednak na drugi plan. Wszystko przez sytuację, która miała miejsce zaraz po gwizdku. Wtedy to defensor Tottenhamu, Eric Dier usłyszał, że jeden z kibiców obraża jego brata. Piłkarz nie bacząc na konsekwencje, udał się na konfrontację z nim. Nikt jednak fizycznie nie ucierpiał.

Sprawą zajęła się jednak Angielska Federacja Piłkarska, która wydała w tej sprawie wyrok. Oto treść oświadczenia.

- Dier został zawieszony na cztery mecze ze skutkiem natychmiastowym. Ponadto ukarano go grzywną w wysokości 40 tysięcy funtów. Zawodnik sam przyznał, że jego zachowanie było niewłaściwe. Komisja uznała, że stanowiło jednak ono zagrożenie — czytamy.

Kara oznacza, że piłkarz będzie mógł wrócić do gry dopiero na mecz ostatniej kolejki. Wtedy to Tottenham zmierzy się z Crystal Palace.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy