OFICJALNIE: Djibril Sidibé w Evertonie

OFICJALNIE: Djibril Sidibé w Evertonie fot. Everton
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Everton

Djibril Sidibé będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy Evertonu.

Aktualny mistrz świata dołączył do angielskiego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z AS Monaco. Klub z Liverpoolu za tymczasowe nabycie praw do korzystania z usług 27-letniego zawodnika zapłacił 2,5 miliona euro.

W umowie zawartej pomiędzy oboma zespołami znalazł się także zapis umożliwiający „The Toffees” definitywne wykupienie prawego obrońcy za kwotę wynoszącą 14 milionów euro.

Djibril Sidibé reprezentował barwy ekipy z Księstwa od lipca 2016 roku i za sprawą bardzo dobrych występów w tym klubie dostąpił zaszczytu zadebiutowania we francuskiej drużynie narodowej oraz wyjazdu z nią na rosyjski mundial, gdzie rozegrał jeden mecz w fazie grupowej przeciwko Danii (0:0).

Solidna postawa defensora pozwoliła także wzbudzić zainteresowanie jego osobą ze strony między innymi Arsenalu, który bardzo mocno zabiegał o jego względy w poprzednim letnim okienku transferowym. Wówczas „Kanonierom” nie udało się wypracować zadowalającego porozumienia z AS Monaco i piłkarz pozostał w zespole na kolejny sezon.

27-latek w trakcie swojego pobytu w klubie z Ligue 1 rozegrał 114 spotkań, w których zdobył sześć goli oraz zanotował 21 asyst. Ponadto pomógł ekipie z Księstwa sięgnąć po mistrzostwo Francji w sezonie 2016/2017.

Djibril Sidibé jest szóstym letnim wzmocnieniem Evertonu. Przed nim umowy z drużyną z Liverpoolu podpisali Moise Kean, Jean-Philippe Gbamin, André Gomes, Fabian Delph i Jonas Lössl.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy