OFICJALNIE: Dłuższa pauza Luisa Suáreza

OFICJALNIE: Dłuższa pauza Luisa Suáreza fot. Transfery.info
Źródło: Barcelona

Barcelona wydała oświadczenie dotyczące stanu zdrowia Luisa Suáreza. Niestety sprawdziły się wcześniejsze doniesienia hiszpańskich dziennikarzy.

„Suárez będzie pauzował przez około cztery tygodnie. Poranne badania wykazały problemy z torebką stawową w jego prawym kolanie. Zawodnik doznał urazu w trakcie środowego meczu z Realem Madryt” - czytamy w komunikacie.

Miesiąc przerwy Urugwajczyka oznacza, że prawdopodobnie nie zobaczymy go na murawie w meczach ligowych Barcelony z Betisem, Deportivo Alavés, Espanyolem oraz Getafe.

Suárez doznał kontuzji kolana w drugiej połowie meczu z Realem (0:2). Trener Ernesto Valverde wykorzystał już wcześniej limit zmian, stąd napastnik przez pewien czas musiał męczyć się na boisku. Przypomnijmy, że tuż po przerwie murawę z powodu urazu musiał opuścić również Gerard Piqué. Jego kontuzja nie okazała się jednak tak poważna.

Jak czytamy: „Badania wykazały u niego przeciążenie mięśnia przywodziciela w lewej nodze. Dalsza obserwacja da nam odpowiedź, czy będzie gotowy na spotkanie z Betisem”. Mecz z klubem z Andaluzji odbędzie się już w niedzielę.