OFICJALNIE: Domenech wraca do Ligue 1. Ostatni raz klub na tym poziomie prowadził w... 1993 roku

OFICJALNIE: Domenech wraca do Ligue 1. Ostatni raz klub na tym poziomie prowadził w... 1993 roku fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Nantes

Raymond Domenech został przedstawiony jako nowy opiekun FC Nantes.

Prezes Waldemar Kita nie był zadowolony z wyników osiąganych przez „Kanarki” w trwającym sezonie i dlatego postanowił na początku grudnia zakończyć współpracę z Christianem Gourcuffem.

Wówczas tymczasowo obowiązki 65-latka przejął jego dotychczasowy asystent - Patrick Collot, który miał odpowiadać za rezultaty FC Nantes do czasu wyłonienia docelowego następcy wspomnianego szkoleniowca.

Sam zainteresowany poinformował przed pojedynkiem z Olympique'em Lyon (0:3), że ten moment wkrótce nastąpi, ponieważ nie będzie już sprawował powierzonej mu funkcji w od początku 2021 roku.

Niedługo później w mediach pojawiła się informacja, że stery w ekipie ze Stade de la Beaujoire obejmie Raymond Domenech, co znalazło swoje potwierdzenie po paru dniach w komunikacie opublikowanym przez przedstawicieli „Kanarków”.

Możemy w nim przeczytać, że były selekcjoner „Trójkolorowych” związał się z FC Nantes do zakończenia trwającego sezonu i będzie miał za zadanie poprawić obecną pozycję zajmowaną przez klub, który plasuje się na odległym 16. miejscu w tabeli z zaledwie trzema punktami przewagi nad strefą spadkową.

- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, mogąc dołączyć do legendarnego francuskiego klubu, jakim jest FC Nantes. Nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę się do pracy z piłkarzami i zapewniam, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby przywrócić zespołowi godną mu pozycję - powiedział Domenech, dla którego związanie się z „Kanarkami” oznacza powrót do pracy w charakterze szkoleniowca po ponad 10 latach przerwy, kiedy to w burzliwych okolicznościach rozstał się z kadrą „Trójkolorowych”.

Doświadczony trener czekał naturalnie jeszcze dłużej na podjęcie nowego wyzwania na poziomie Ligue 1, gdzie po raz ostatni mógł się sprawdzić w 1993 roku, kiedy to odpowiadał za wyniki Olympique Lyon.

A teraz przyjdzie mu do niej wróci po ponad 27-letniej przerwie już 6 stycznia, kiedy to Nantes zmierzy się z Rennes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy