OFICJALNIE: Dominik Steczyk znalazł nowy klub

2024-06-17 17:21:09; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Dominik Steczyk znalazł nowy klub Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Sportclub Verl

Dominik Steczyk związał się z niemieckim SC Verl 1924. To klub występujący na trzecim szczeblu rozgrywkowym.

Jakiś czas temu stało się jasne, że Polak nie będzie reprezentował barw dotychczasowej drużyny, Preußen Münster, w następnym sezonie. Napastnik był związany umową do 30 czerwca tego roku.

Ligowe zmagania na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Niemczech zakończyły się w połowie maja. W następnych tygodniach miała zatem rozstrzygnąć się przyszłość snajpera.

Początkowo były napastnik Ruchu Chorzów oraz Piasta Gliwice otrzymał z ust trenera deklarację odnośnie chęci przedłużenia współpracy. Ostatecznie jednak musiał rozstać się z klubem, gdyż nie został uwzględniony w planach nowego dyrektora sportowego Ole Kittnera.

Finalnie wyszło na to, że Steczyk pozostanie na zapleczu 2. Bundesligi, lecz od przyszłego sezonu będzie grał już na chwałę SC Verl 1924.

Tam przyjdzie mu występować pod okiem trenera Alexandra Ende, który w poprzednich rozgrywkach zaprowadził swoich podopiecznych na 12. miejsce w tabeli. Zespół pod wodzą 44-letniego szkoleniowca zdobył 53 punkty w 38 meczach, plasując się w środku ligowej stawki.

Szczegóły dotyczące umowy polskiego napastnika z nowym pracodawcą nie zostały podane do wiadomości publicznej.

- Dominik to zawodnik cechujący się szybkością, w kwiecie wieku. Wnosi nie tylko szybkość i pewność siebie, ale także ogromne zaangażowanie. Swoim pozytywnym nastawieniem i niestrudzoną wolą wzbogaci nasz zespół i dostarczy ważnych impulsów. Dominik udowodnił swoją klasę w trzeciej lidze, a także zdobył doświadczenie w meczach międzynarodowych. Jesteśmy przekonani, że będzie cennym wzmocnieniem naszego zespołu - powiedział dyrektor sportowy, Sebastian Lange.

W rundzie wiosennej 25-latek zdobył zaledwie bramkę w 15 występach w barwach Preußen Münster.

Steczyk ma również na swoim koncie kilkanaście spotkań rozegranych w reprezentacjach Polski juniorów.