OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną

OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną fot. Celso Pupo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

FIFA wydała decyzję w sprawie zajść podczas rywalizacji Ghany z Urugwajem w spotkaniu mundialu w Katarze. Ukaranych zostało aż czterech piłkarzy zespołu z Ameryki Południowej.

„Le Celeste” mieli duże parcie na awans do fazy pucharowej, a wszystko zależało od wyniku ostatniego meczu grupowego. Podopieczni Diego Alonso ostatecznie przegrali 0:2.

Kamery dostrzegły zalanego łzami Luisa Suáreza, ale uwagę obserwatorów przykuły też inne incydenty.

Gdy zawody dobiegły końca, José Giménez naruszył nietykalność cielesną arbitra głównego, a Edinson Cavani zaatakował… monitor VAR. Znacząco przepisy złamali także Fernando Muslera oraz Diego Godín.

FIFA rozpoczęła śledztwo. Urugwajski Związek Piłki Nożnej miał czas do dziewiątego stycznia na ustosunkowanie się do zarzutów, za które całej czwórce groziło nawet półroczne zawieszenie.

Dzisiaj Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wydała werdykt.

Jako że dopatrzono się również dyskryminacji po stronie kibiców, ukarana została federacja. W najbliższym meczu domowym organizowanym przez FIFA reprezentacja zagra z częściowo zamkniętymi trybunami, a ponadto musi zapłacić grzywnę w wysokości 50 tysięcy franków szwajcarskich.

Giménez i Muslera (po 20 tysięcy grzywny) nie zagrają w czterech spotkaniach, Godín oraz Cavani (po 15 tysięcy) w jednym. Jednocześnie cała czwórka musi wykonać prace na rzecz lokalnej społeczności piłkarskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy