OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną

OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną fot. Celso Pupo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

FIFA wydała decyzję w sprawie zajść podczas rywalizacji Ghany z Urugwajem w spotkaniu mundialu w Katarze. Ukaranych zostało aż czterech piłkarzy zespołu z Ameryki Południowej.

„Le Celeste” mieli duże parcie na awans do fazy pucharowej, a wszystko zależało od wyniku ostatniego meczu grupowego. Podopieczni Diego Alonso ostatecznie przegrali 0:2.

Kamery dostrzegły zalanego łzami Luisa Suáreza, ale uwagę obserwatorów przykuły też inne incydenty.

Gdy zawody dobiegły końca, José Giménez naruszył nietykalność cielesną arbitra głównego, a Edinson Cavani zaatakował… monitor VAR. Znacząco przepisy złamali także Fernando Muslera oraz Diego Godín.

FIFA rozpoczęła śledztwo. Urugwajski Związek Piłki Nożnej miał czas do dziewiątego stycznia na ustosunkowanie się do zarzutów, za które całej czwórce groziło nawet półroczne zawieszenie.

Dzisiaj Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wydała werdykt.

Jako że dopatrzono się również dyskryminacji po stronie kibiców, ukarana została federacja. W najbliższym meczu domowym organizowanym przez FIFA reprezentacja zagra z częściowo zamkniętymi trybunami, a ponadto musi zapłacić grzywnę w wysokości 50 tysięcy franków szwajcarskich.

Giménez i Muslera (po 20 tysięcy grzywny) nie zagrają w czterech spotkaniach, Godín oraz Cavani (po 15 tysięcy) w jednym. Jednocześnie cała czwórka musi wykonać prace na rzecz lokalnej społeczności piłkarskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy