Oficjalnie: Douglas i Pawłowski na dłużej w Lechu

Oficjalnie: Douglas i Pawłowski na dłużej w Lechu
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Lech Poznań

Barry Douglas i Szymon Pawłowski będą reprezentować barwy Lecha Poznań przynajmniej do końca sezonu 2015-16.

Dotychczasowe umowy tych dwóch zawodników z poznańskim zespołem były ważne do końca czerwca bieżącego roku. W ich kontraktach została jednak aktywowana klauzula, na mocy której porozumienia obu graczy uległy przedłużeniu o kolejny rok.

Douglas trafił do polskiego klubu z Dundee United. Jego początki w Lechu nie były najlepsze, jednakże po zaaklimatyzowaniu się w nowym otoczeniu, stał się jedną z czołowych postaci „Kolejorza”. W obecnym sezonie zaliczył 20 ligowych gier, w których zdobył trzy gole oraz zanotował trzy asysty.

Szymon Pawłowski natomiast trafił do ekipy z Wielkopolski niecałe dwa lata temu z Zagłębia Lubin. Jest jednym z najlepszych strzelców Lecha w bieżącym sezonie – w 33 spotkaniach siedmiokrotnie trafiał do siatki rywali (w tym pięć razy w lidze). 28-latek nie ukrywa, że w tej chwili czuje się dobrze w klubie z Bułgarskiej i nie myśli o zmianie otoczenia. Co więcej, razem z rodziną planuje, by zostać w Poznaniu na stałe.

- Jeżeli będę w odpowiedniej dyspozycji, to tak. Jest taki pomysł, by w Poznaniu zapuścić korzenie. Tu dopingują nas fantastyczni kibice, a Lech to dobre miejsce, by jak najdłużej walczyć o najwyższe cele – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną internetową polskiego zespołu Pawłowski.

Na swoim koncie ma siedemnaście meczów w reprezentacji Polski. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy