OFICJALNIE: Dramat Contiego. Kolejna dłuższa przerwa...

OFICJALNIE: Dramat Contiego. Kolejna dłuższa przerwa... fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AC Milan | Di Marzio

Andreę Contiego czekają kolejne miesiące rehabilitacji.

Defensor może mówić o niezwykłym pechu. Latem zeszłego roku przeniósł się do Milanu po świetnym sezonie w barwach Atalanty, a mediolańczycy zapłacili za niego 24 miliony euro. Zawodnik oraz klub nie tak jednak wyobrażali sobie początek wspólnej przygody. We wrześniu zeszłego roku Włoch doznał uszkodzenia więzadeł krzyżowych przednich w lewym kolanie.

Rehabilitacja zdawała się przynosić efekty, niedawno prawy obrońca zasiadł nawet na ławce w meczu z Chievo, ale niestety uraz się odnowił. Kolano piłkarza było niestabilne i gracz udał się na konsultacje do profesorów Freddie'ego Fu i Pier Paolo Marianiego. Uznali, że konieczna będzie kolejna operacja, a to wiąże się z wielomiesięczną przerwą.

Conti udał się do kliniki Villa Stuart w Rzymie, gdzie przejdzie dziś operację, którą przeprowadzi Mariani (wcześniej zajmował się on choćby Arkadiuszem Milikiem i Maciejem Makuszewskim). Po zabiegu 24-latka czeka rehabilitacja, która może potrwać do września. Sam piłkarz pozostaje jednak dobrej myśli.

- Jestem bardzo spokojny. Wiem, że takie rzeczy niestety się zdarzają, widocznie tak miało być. Pozostaję spokojny i czekam na operację, po której rozpocznę pracę na nowo - powiedział po przyjeździe do kliniki Conti.

- We wrześniu chcę wrócić na boisko i osiągnąć wszystko to, co ominęło mnie w tym sezonie. Jestem pewien, że przyszła kampania będzie zupełnie inna, to będzie mój najlepszy sezon. Koledzy z drużyny zawsze mnie wspierają i wiem, że wygrają dla mnie kolejne mecze. Reprezentacja? To mój cel, ale teraz skupiam się wyłącznie na operacji i na pracy, którą będą musiał wykonywać w nadchodzących miesiącach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy