OFICJALNIE: Drastyczne cięcia w Espanyolu. Pensje obniżone o 70%

OFICJALNIE: Drastyczne cięcia w Espanyolu. Pensje obniżone o 70%
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RCD Espanyol

Espanyol zwrócił się do organu pracy w departamencie katalońskiego rządu o zaakceptowanie prośby klubu o tymczasową redukcję pensji zatrudnionych pracowników ze względu na obecnie panującą sytuację spowodowaną epidemią koronawirusa.

W hiszpańskich mediach pojawiło się już wiele informacji na temat możliwych cięć wynagrodzeń piłkarzy w poszczególnych zespołach LaLigi.

Najbardziej burzliwa dyskusja na ten temat toczy się obecnie w Barcelonie, gdzie zawodnicy mieli sprzeciwić się obniżeniu swoich pensji o aż 70%. Zarząd „Dumy Katalonii” postanowił odnieść się do tych doniesień stosownym oświadczeniem, w którym potwierdził fakt prowadzenia rozmów na ten temat.

Znacznie szybciej ta kwestia została omówiona u lokalnego rywala ekipy z Camp Nou, gdzie pracownicy ze zrozumieniem odnieśli się do trudnej sytuacji klubu i zgodzili się na tymczasową redukcję pobieranego wynagrodzenia o wspomniane 70%.

„RCD Espanyol, w wyniku czasowego zawieszenia rozgrywek i wyjątkowej sytuacji, w której żyjemy, przedłożył organowi pracy akt tymczasowej regulacji zatrudnienia z powodu siły wyższej. Ta prośba została złożona jednostronnie ze względu na pilność i odpowiedzialność wobec podmiotu i jego członków.

Osoby dotknięte tym środkiem zostały odpowiednio poinformowane i okazały zrozumienie i szacunek za co klub chciałby im podziękować w tych trudnych czasach. Wprowadzona regulacja będzie dotyczyć sztabów szkoleniowych, piłkarzy pierwszej drużyny męskiej oraz żeńskiej, rezerw zespołu męskiego i dwóch ekip młodzieżowych. Wspomniany środek obejmuje redukcję wynagrodzeń o 70%. Oczekuje się, że osoby pomimo obcięcia pensji utrzymają pewną aktywność fizyczną dzięki indywidualnym planom treningowym do czasu wznowienia rywalizacji” - czytamy w komunikacie na stronie Espanyolu.

Drużyna z Barcelony jest pierwszą z LaLigi, która zdecydowała się na podjęcie takiego roku. Warto także nadmienić, że ekipa z Estadi Cornellà-El Prat zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli i traci sześć punktów do bezpiecznej lokaty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea Legenda chińskiego futbolu wymazana z internetu Legenda chińskiego futbolu wymazana z internetu Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy