FC Barcelona obetnie pensje wszystkim pracownikom. OFICJALNIE: Klub wydał komunikat

FC Barcelona obetnie pensje wszystkim pracownikom. OFICJALNIE: Klub wydał komunikat
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała, że podejmie stosowne działania zmierzające do ograniczenia wpływu kryzysu spowodowanego koronawirusem na finanse klubu.

W hiszpańskich mediach pojawiają się już od pewnego czasu informacje na temat przymiarek zarządu „Dumy Katalonii” do obcięcia pensji piłkarzom z powodu zamrożenia wpływów płynących z udziału klubu w wszelakiego rodzaju rozgrywkach oraz sponsorowanych przedsięwzięciach.

Ekipa z Camp Nou postanowiła się odnieść się do nich i w wydanym komunikacie potwierdziła te doniesienia.

FC Barcelona tłumaczy, że decyzja podjęta 14 marca spowodowała wstrzymanie jej wszelkiej działalności, dlatego teraz zostaje zmuszona do wdrożenia specjalnych środków mających na celu obniżenie pobieranych wynagrodzeń przez wszystkie osoby zatrudnione w klubie.

„Duma Katalonii” zamierza zredukować czas pracy swoim pracownikom i następnie zmniejszyć proporcjonalne pobierane przez nich pensje. Zarząd aktualnego mistrza Hiszpanii nie informuje na razie o procentowej wysokości cięć, ponieważ prowadzi rozmowy ze wszystkimi zatrudnionymi grupami.

Po ich zakończeniu przekaże swoje stanowisko departamentowi katalońskiego rządu, aby wprowadzone tymczasowe zmiany były zgodne z przepisami prawa pracy. Ekipa z Camp Nou chce, aby wszystkie wprowadzone środki obowiązywały od dnia wprowadzenia stanu alarmowego, czyli od 14 marca.

Katalońskie media sugerowały, że obniżka płac w klubie może sięgnąć nawet 70% zarobków sportowców, co naturalnie spotkało się z ich sprzeciwem.

Ponadto FC Barcelona poinformowała też o podjęciu szeregu działań mających zapobiec rozpowszechnianiu się koronawirusa. W tym celu udostępniła swoje obiekty departamentowi zdrowia oraz uruchomiła specjalny program mający pomóc swoim najstarszym kibicom i za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęca wszystkich do przestrzegania zasad wprowadzonych przez rząd.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy