Barcelona chce tymczasowo obniżyć pensje... o 70%

Barcelona chce tymczasowo obniżyć pensje... o 70%
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Sport | Mundo Deportivo

W związku z zawieszeniem rozgrywek Barcelona, podobnie jak inne największe kluby, musi stawić czoła ogromnemu wyzwaniu finansowym. „Duma Katalonii” w celu uniknięcie kłopotów ekonomicznych planuje mocno zredukować pensje swoich zawodników.

Hiszpańskie media są w tej sprawie zgodne. „Mundo Deportivo” jako pierwsze podało informację na temat planu działania „Blaugrany”, która zamierza zastosować rozwiązanie znane na Półwyspie Iberyjskim jako ERTE, czyli postępowanie czasowej regulacji zatrudnienia. Jest to tymczasowa obniżka pensji wraz z założeniem, że pracownik zostanie ponownie zatrudniony lub jego pensja będzie uregulowana i przywrócona do normalnej stawki w momencie, kiedy sytuacja w kraju się unormuje.

We wtorek dyrektor sportowy Albert Soler spotkał się z przedstawicielami każdej sekcji Barcelony, by zakomunikować im o planach klubu. „Duma Katalonii” zakłada, że dzienna pensja każdego z jej profesjonalnych zawodników, niezależnie od sekcji, zostanie obniżona o 70%. Oznacza to, że o tyle samo procent mniej pieniędzy wpłynie na konto zarówno koszykarza Barcelony, jak i Leo Messiego.

Sportowcy mogą jednak spać spokojnie. W momencie, kiedy będą już oni mogli bezpiecznie opuścić swoje domy i wrócić do normalnych treningów, ich pensje będą w pełni regulowane i nie ma tu znaczenia, czy obecny sezon zostanie dokończony. Wynika to z faktu, że chociaż nie trenują obecnie wspólnie oraz nie rozgrywają meczów, wykonują swoją pracę i indywidualny plan treningowy w domu.

Catalunya Ràdio donosi również, że niektórzy pozostali pracownicy działu sportowego Barcelony zostali poinformowani o możliwej redukcji pensji w najbliższym miesiącu. ERTE wpłynie także na pensje osób decyzyjnych w klubie, czyli m.in. dyrektorów czy członków zarządu. Oni zdają sobie jednak sprawę z tego, że w tej kwestii „powinni świecić przykładem dla innych”.

Więcej na temat:

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy