OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze

OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze fot. Kasimpasa
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Chelsea FC

Wygląda na to, że Danny Drinkwater już nie zagra w Chelsea. Na razie Anglik ponownie został wypożyczony - tym razem do końca sezonu do tureckiej Kasımpaşy.

Drinkwater do Chelsea przeniósł się latem 2017 roku z Leicester City za 35 milionów funtów. Furory jednak nie zrobił, a jego rola całkowicie zmarginalizowała się po przyjściu Maurizio Sarriego. Już wtedy mógł skoncentrować się na mnożących się pozaboiskowych ekscesach. Łącznie trzykrotny reprezentant Anglii zdążył zanotować 12 występów ligowych dla londyńczyków. Potem wypożyczano go do Burnley i Aston Villi. W obu klubach powtarzały się jednak tylko problemy dyscyplinarne, stąd teraz zabrakło już dla zawodnika miejsca w angielskiej ekstraklasie i przenosi się do Turcji.

30-latek po raz pierwszy w karierze zagra poza Wyspami Brytyjskimi. Z Kasımpaşą będzie walczył o utrzymanie w tureckiej Süper Lig. Obecnie zespół zajmuje piętnastą lokatę z sześcioma punktami przewagi nad strefą spadkową.

Umowa Drinkwatera z Chelsea obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy