OFICJALNIE: Durm w Huddersfield

OFICJALNIE: Durm w Huddersfield
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Huddersfield Town FC

Huddersfield Town poinformowało o pozyskaniu Erika Durma.

26-latek związał się z angielskim zespołem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2019 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Kwoty transakcji nie poznaliśmy.

Prawy defensor dołączył do szesnastej ekipy poprzedniego sezonu Premier League z polecenia Davida Wagnera. Ów menadżer miał bowiem okazję współpracować z nim jeszcze za czasów, kiedy prowadził rezerwy Borussii Dortmund. Teraz wypowiada się na jego temat w samych superlatywach.

- Nie każdego dnia masz okazję sprowadzić do zespołu zawodnika pokroju Durma. To zwycięzca Pucharu Świata, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że udało nam się dopiąć tę transakcję.

- Znam go bardzo dobrze z Dortmundu i ma predyspozycje ku temu, aby odnieść sukces. Jest bardzo inteligentnym i zdyscyplinowanym zawodnikiem. Zawsze chce dać z siebie wszystko — powiedział 46-latek.

Obrońca nie rozegrał w minionym sezonie żadnego spotkania. Ma to związek z zerwaniem więzadeł zewnętrznych w stawie skokowym. Menadżer Huddersfield zapowiedział jednak, że w klubie zrobią wszystko, aby Durm jak najszybciej odzyskał rytm meczowy. W nowym zespole będzie występował z numerem 37.

Siedmiokrotny reprezentant Niemiec jest siódmym letnim wzmocnieniem „The Terriers”. Wcześniej ogłoszono zakontraktowanie Terence'a Kongolo, Ramadana Sobhiego, Florenta Hadergjonaja, Juninho Bacunii, Jonasa Lössla i Bena Hamera.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy