Oficjalnie: Dušan Perniš w Pogoni Szczecin

Oficjalnie: Dušan Perniš w Pogoni Szczecin
Tomasz Gadaj
Tomasz Gadaj
Źródło: Pogoń Szczecin

W cieniu pucharowych klęsk polskich drużyn, Pogoń Szczecin dokonała bardzo ciekawego transferu. Na północ naszego kraju przybył bowiem Dusan Pernis.

Słowacki bramkarz podpisał wczoraj 3-letni kontrakt z „Portowcami”. 28-latek przebywa obecnie w rodzinnym kraju i do Polski wróci w przyszłym tygodniu, by rozpocząć treningi z beniaminkiem T-Mobile Ekstraklasy. 5-krotny reprezentant naszych południowych sąsiadów jest szóstym wzmocnieniem Pogoni w bieżącym okienku transferowym.

Dusan Pernis występował ostatnio w Dundee United. Golkiper ze szkockim klubem związał się umową w lipcu 2009 roku, lecz jeszcze pół roku występował w MSK Żylinie i na wyspy przybył w styczniu 2010 roku. W debiutanckim sezonie w barwach „The Terros”, wychowanek FC Nitry sięgnął po Puchar Szkocji, kiedy w sensacyjnym finale jego zespół pokonał 3-0 Ross County. Słowak jednak od kilku miesięcy zdecydowany był  na transfer do innego klubu, o czym poinformował wcześniej władze Dundee. Po zabezpieczeniu pozycji bramkarza poprzez zakontrakotwanie Radosława Cierzniaka, Pernis dostał wolną rekę w szukaniu nowego pracodawcy, nim skończyła się umowa obowiązująca do 30. czerwca tego roku.

Niewiele brakowało, a zamiast w Szczecinie mierzący 191 cm zawodnik wylądowałby w środkowej Anglii. W połowie lipca „Sky Sports” poinformowało, że Pernis trenował z Leicester City i zamierzał związać się z zespołem Nigela Pearsona. Słowak wspomina, że rzeczywiście było zainteresowanie ze strony „Lisów”, lecz nie złożono mu żadnej propozycji, dlatego wybrał ofertę Pogoni, która zaoferowała konkretną umowę.
Nowy bramkarz „Portowców” ma za sobą również występy zarówno w młodzieżowej, jaki i seniorskiej kadrze Słowacji. Z dorosłą repezentacją był na mundialu w RPA, lecz jako rezerwowy bramkarz nie rozegrał żadnego meczu na mistrzostwach. W ówczesnym składzie ekipy Vladimira Weissa składzie znajdowało się również dwóch golkiperów mających związek z Polską: były już gracz Legii, Jan Mucha oraz obecny zawodnik „Wojskowych”, Dusan Kuciak.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy