OFICJALNIE: Dwukrotny reprezentant Niemiec nową gwiazdą WSW w miejsce Radosława Majewskiego

OFICJALNIE: Dwukrotny reprezentant Niemiec nową gwiazdą WSW w miejsce Radosława Majewskiego
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Western Sydney Wanderers

Nicolai Müller został piłkarzem Western Sydney Wanderers z A-League.

Australijski klub pilnie potrzebował znaleźć nową gwiazdę zespołu po tym, jak poważny uraz, wykluczający z gry być może nawet w całym sezonie, odniósł Radosław Majewski. Padło na Müllera, który przechodzi z Eintrachtu Frankfurt.

32-letni Müller jest filigranowym zawodnikiem, który najczęściej występuje na skrzydle. Podczas kariery w Bundeslidze zagrał w 185 meczach, strzelając 42 bramki i zaliczając 29 asyst. Udało mu się nawet pojawić na boisku w niemieckich barwach - w dwóch towarzyskich spotkaniach przeciwko Ekwadorowi i Stanom Zjednoczonym łącznie na 12 minut.

Dla Müllera jest to pierwszy wyjazd zagraniczny w karierze. Na transfer namówili go z pewnością rodacy z trenerem Markusem Babbelem i 36-letnim napastnikiem Alexandrem Meierem na czele. Tym samym w Sydney powstała mała niemieckojęzyczna kolonia, bo latem przenieśli się tam też Szwajcarzy - Daniel Lopar i Pirmin Schwegler, a od roku na kontrakcie jest też inny Niemiec - Patrick Ziegler, który jednak wciąż ma duże problemy ze zdrowiem.

Nicolai Müller dał się poznać całemu światu w 2017 roku, gdy w ramach radości ze zdobycia bramki w barwach HSV udawał helikopter, przy okazji odnosząc kontuzję kolana:

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy