OFICJALNIE: Dwukrotny reprezentant Niemiec nową gwiazdą WSW w miejsce Radosława Majewskiego

OFICJALNIE: Dwukrotny reprezentant Niemiec nową gwiazdą WSW w miejsce Radosława Majewskiego
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Western Sydney Wanderers

Nicolai Müller został piłkarzem Western Sydney Wanderers z A-League.

Australijski klub pilnie potrzebował znaleźć nową gwiazdę zespołu po tym, jak poważny uraz, wykluczający z gry być może nawet w całym sezonie, odniósł Radosław Majewski. Padło na Müllera, który przechodzi z Eintrachtu Frankfurt.

32-letni Müller jest filigranowym zawodnikiem, który najczęściej występuje na skrzydle. Podczas kariery w Bundeslidze zagrał w 185 meczach, strzelając 42 bramki i zaliczając 29 asyst. Udało mu się nawet pojawić na boisku w niemieckich barwach - w dwóch towarzyskich spotkaniach przeciwko Ekwadorowi i Stanom Zjednoczonym łącznie na 12 minut.

Dla Müllera jest to pierwszy wyjazd zagraniczny w karierze. Na transfer namówili go z pewnością rodacy z trenerem Markusem Babbelem i 36-letnim napastnikiem Alexandrem Meierem na czele. Tym samym w Sydney powstała mała niemieckojęzyczna kolonia, bo latem przenieśli się tam też Szwajcarzy - Daniel Lopar i Pirmin Schwegler, a od roku na kontrakcie jest też inny Niemiec - Patrick Ziegler, który jednak wciąż ma duże problemy ze zdrowiem.

Nicolai Müller dał się poznać całemu światu w 2017 roku, gdy w ramach radości ze zdobycia bramki w barwach HSV udawał helikopter, przy okazji odnosząc kontuzję kolana:

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy