OFICJALNIE: Dziwaczne oświadczenie Termaliki

OFICJALNIE: Dziwaczne oświadczenie Termaliki
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Włodarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza odnieśli się do niedawnego artykułu autorstwa Michała Treli, który ukazał się w „Przeglądzie Sportowym”.

Trela w tekście zatytułowanym „Kolejny kabaret w Niecieczy. Trener odbija się od ściany” (opublikowany w środę) wypunktował pewne patologie mające miejsce w obecnie trzynastym zespole Ekstraklasy. Dziennikarz „PS” podkreślił m.in., że - podobnie jak to było z poprzednimi trenerami „Słoników” - to nie Bartoszek podejmuje najważniejsze decyzje związane z prowadzeniem zespołu. Cały artykuł TUTAJ.

Jak odpowiedzieli na niego właściciele Termaliki?

„W ostatnich dniach  trwa swoisty „audyt” Klubu B-B Termalica prowadzony przez  pana Trelę,  redaktora Przeglądu Sportowego. Jego intensywność wzmogła przegrana naszej drużyny  w niedzielnym meczu z Koroną Kielce na co wskazuje artykuł z dn. 14 lutego pt. „ Kolejny kabaret w Niecieczy. Trener odbija się od ściany.”

Ma on z góry założoną tezę: trener Bartoszek dobry, Klub zły.

Czy postawienie znaku równości pomiędzy Trenerem Bartoszkiem a ekstraklasowym Klubem jest logiczne?

Czy fakt przyznania P. Bartoszkowi tytułu najlepszego trenera sezonu 2016/2017 Lotto Ekstraklasy uprawnia redaktora Trelę do podjęcia niewybrednego ataku na Klub?

Dla Treli nie są ważne faktyczne przyczyny przegranych w ostatnich kolejkach meczów,  lecz szukanie historycznych analogii związanych z pracą poprzednich trenerów i teoria spiskowa.

Trela  nie zwrócił się do Zarządu, dyrektora E. Lorensa  lub  innych osób kierowniczych Klubu w celu  uzupełnienia swojej wiedzy,  lecz tzw. pocztą pantoflową próbuje uzyskiwać informację; czy trener jeszcze pracuje.

Uważamy, że serwowanie wybiórczych  i niesprawdzonych informacji oraz swoistego rodzaju stronniczość,  nie służą obiektywnej informacji dziennikarskiej, są lekceważące wobec Klubu oraz  Kibiców, nie tylko KS B-B Termaliki lecz całego środowiska piłkarskiego, wielu zasłużonych dla polskiej piłki nożnej osób sympatyzującym z Klubem, są przekroczeniem zasad etyki dziennikarskiej.

Trela próbuje  przekonać, że przyczyną złych wyników sportowych nie są;  system szkolenia,  taktyka,  relacje trenera z zawodnikami tzw. „szatnia”  itd.  lecz zarząd Klubu , który jego zdaniem nie stwarza warunków do uzyskiwania wyników sportowych. Trela  nie ma tutaj  żadnego istotnego doświadczenia .  Twierdzi, że transfery są nietrafione pomimo, że dwóch nowych zawodników zaliczyło bardzo dobry debiut, a pozostali jeszcze nie występowali.

Trela swoim działaniem dopuścił się również naruszenia dóbr osobistych członków Zarządu Klubu oraz jego właścicieli naruszając ich dobre imię.  W związku z tym zostaną podjęte stosowne kroki prawne w tym zakresie.

ZapraszamyKibiców do gorącego wsparcia naszej drużyny. Teraz kiedy jesteśmy w przysłowiowym dołku jest nam to  bardzo potrzebne” - czytamy w oświadczeniu (pisownia oryginalna).

W komunikacie działacze „Słoników” zaatakowali więc nie tylko Trelę, ale również trenera Bartoszka. Wszystko wskazuje na to, że tak szybko zależało im na jego publikacji, iż zapomnieli umieścić w nim pełnej nazwy swojego klubu. Jest też kilka błędów. Jak wyliczył na Twitterze Jacek Staszak, w wyjątkowym oświadczeniu znalazło się 28 podwójnych spacji. Jest forma!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy