OFICJALNIE: EA Sports sponsorem tytularnym LaLigi

OFICJALNIE: EA Sports sponsorem tytularnym LaLigi fot. rafapress / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: LaLiga | COPE

LaLiga zmienia po sześciu latach sponsora tytularnego, wiążąc się intratną umową z EA Sports. Ruch ten oznacza między innymi duże zmiany dla fanów komputerowych symulatorów piłki nożnej.

Od przyszłego sezonu bank Santander przestanie pełnić funkcję sponsora tytularnego hiszpańskiej ekstraklasy. Działacze rozgrywek od dłuższego czasu prowadzili rozmowy z nowymi partnerami, poszukując najkorzystniejszej opcji.

W końcu swoją propozycję złożyła firma specjalizująca się w produkcji gier sportowych – EA Sports.

Umowa wejdzie w życie od sezonu 2023/2024 i obowiązywać będzie przez pięć lat.

Według informacji opublikowanych przez COPE współpraca zapewni LaLidze roczne wpływy na poziomie 40 milionów, co oznacza podwojenie przychodu względem partnerstwa z największym bankiem w Hiszpanii.

Zawarte porozumienie uwzględnia również drugi poziom rozgrywek, młodzieżową ligę LaLiga Promises oraz e-sportową eLaLiga.

- Partnerstwo z EA SPORTS ma na celu prawdziwą transformację sposobu, w jaki piłka dociera do całego świata. Ponadto sojusz pokazuje, że LaLiga jest globalną marką, dowodem sukcesu naszego projektu w łączeniu się z fanami na całym świecie - powiedział Óscar Mayo, dyrektor wykonawczy LaLigi.

Ruch ten przyniesie również sporo zmian w przestrzeni cyfrowej. EA Sports, które nie nawiązało porozumienia z federacją FIFA pracuje już nad pierwszą grą wydaną pod własnym szyldem. Tylko w tej produkcji ujrzymy licencjonowane rozgrywki hiszpańskie i pokierujemy autentycznymi drużynami.

Fakt ten stanowi duży problem dla przyszłego symulatora sygnowanego marką FIFA, w którym od wielu lat LaLiga wraz z Premier League zawierała pełen pakiet licencyjny.

„Firmy Electronics Arts Inc i LaLiga, lider w dziedzinie rozrywki piłkarskiej, ogłosiły dziś, że nawiązały jedyną w swoim rodzaju, wieloletnią współpracę, która pozwoli obu stronom na dostarczenie przełomowych doświadczeń dla fanów piłki nożnej na całym świecie. Począwszy od sezonu 2023/2024, partnerstwo pomiędzy EA SPORTS FC™ i LaLiga obejmie prawa do nazw wszystkich rozgrywek LaLiga, całkowity rebranding LaLiga z EA SPORTS, w tym wszystkie loga, grafiki, czcionki i inne elementy wizualne, zapewniając jednocześnie nową integrację w grze, transmisje i wspólne zobowiązania do wspierania inicjatyw obywatelskich” - czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie LaLigi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy