OFICJALNIE: Edin Džeko pozbawiony opaski kapitana Romy

OFICJALNIE: Edin Džeko pozbawiony opaski kapitana Romy fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Roma | Nicolò Schira | Corriere dello Sport

Tiago Pinto, dyrektor generalny pionu piłkarskiego w Romie, poinformował o skutkach jego spotkań z Paulo Fonescą oraz Edinem Džeko. Od teraz Bośniak nie jest już oficjalnie kapitanem włoskiego zespołu.

Zgrzyty na linii najważniejszy zawodnik-trener doprowadziły do odizolowania tego pierwszego od reszty drużyny. Jako że środkowy napastnik nosił dotychczas opaskę kapitańską, wiązało się to z koniecznością wyboru zawodnika, który tymczasowo wcieli się w rolę lidera „Wilków”.

W trzech ostatnich meczach tego zaszczytu dostąpił Lorenzo Pellegrini i coraz więcej wskazuje na to, że niebawem zostanie on mianowany kapitanem już na stałe. Opaskę dzisiaj oficjalnie odebrano bowiem Edinowi Džeko, o czym poinformował Tiago Pinto.

– Nie chcę iść na skróty. Ważne jest, aby zrozumieć, że wewnątrz klubu panuje dynamika, która jest podobna do tej w rodzinie, która zacieśnia więzy poprzez wspólne rozwiązywanie problemów – rozpoczął szef pionu piłkarskiego.

– Edin to znakomity piłkarz, wspaniały profesjonalista z dużym doświadczeniem i wielką osobowością, a Fonseca jest liderem naszego projektu, wykonał świetną robotę i jest właściwą osobą do budowania przyszłości klubu. W ciągu ostatnich kilku dni spotykaliśmy się razem, aby wzmocnić wzajemne zaufanie. Wyszliśmy z tego szczęśliwi i pewni siebie, teraz musimy skupić się na dobru całego zespołu, które jest ważniejsze niż interes pojedynczych jednostek – dodał

– Klub opiera się na pewnych zasadach. Džeko nie jest już kapitanem, ale pracujemy dla dobra klubu, a jemu zależy na tym najbardziej – wyjawił.

– Następca? To strategiczny wybór, który dotyczy nie tylko trenera, ale i całego klubu. To musi być wspólna decyzja – zakończył.

Według Nicolò Schiry opaska zostanie na ramieniu Pellegriniego. Z kolei „Corriere dello Sport” przekonuje, że wraz z końcem sezonu Džeko odejdzie ze Stadio Olimpico.

Bośniak był kapitanem Romy od 2019 roku i przez ten czas strzelił 27 goli oraz zanotował 16 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy