OFICJALNIE: Eintracht Frankfurt sprowadza Philippa Maxa. Powrót do Bundesligi

2023-01-31 11:03:55; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Eintracht Frankfurt sprowadza Philippa Maxa. Powrót do Bundesligi
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Eintracht Frankfurt

Philipp Max zasilił szeregi Eintrachtu Frankfurt w ramach transferu czasowego z PSV Eindhoven.

Uczestnik trwającej edycji Ligi Mistrzów nie należał do zespołów specjalnie szalejących na zimowym rynku i przed nastaniem ostatniego dnia okienka mógł pochwalić się sprowadzeniem zaledwie dwóch nowych zawodników - 19-letniego Paxtena Aaronsona i 18-letniego Simona Simoniego.

A teraz do tej dwójki dołączył zdecydowanie bardziej doświadczony i mogący liczyć na regularną grę w Eintrachcie Frankfurt - Philipp Max z PSV Eindhoven.

Lewy obrońca dołączył do niemieckiego zespołu w ramach półrocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu.

- W Philippie zyskujemy doświadczonego defensora, który sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zmienni i elastyczni, aby sprostać licznym wymagającym zadaniom w drugiej połowie sezonu. Dzięki swoim umiejętnościom, a także jako osoba, idealnie pasuje do naszego zespołu i cieszymy się, że możemy go zatrzymać na dłużej - powiedział dyrektor sportowy Markus Krösche.

Były gracz młodzieżowych ekip TSV 1860 Monachium, Bayernu Monachium, Schalke 04 oraz seniorskich zespołów Karlsruher i Augsburga dołączył do holenderskiej drużyny w we wrześniu 2020 roku za blisko osiem milionów euro.

Od tego czasu Max wystąpił w 117 meczach PSV, notując osiem trafień i 20 asyst, co przełożyło się na sięgnięcie dwukrotnie po Superpuchar i raz Puchar Holandii.