OFICJALNIE: Ekspresowy powrót Makuszewskiego. Może już normalnie trenować!

OFICJALNIE: Ekspresowy powrót Makuszewskiego. Może już normalnie trenować! fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lech Poznań

Maciej Makuszewski otrzymał zgodę na wznowienie treningów z pierwszym zespołem Lecha Poznań.

Pięciokrotny reprezentant Polski po trzech miesiącach od zerwania więzadeł krzyżowych i pobocznych wraca do walki o wyjazd na nadchodzące Mistrzostwa Świata.

28-letni skrzydłowy wyleciał w środę do Rzymu na dwudniowe konsultacje, które zakończyły się spotkaniem z profesorem Paolo Marianim. To on perował go w grudniu po odniesieniu poważnej kontuzji w meczu przeciwko Cracovii. Wówczas pierwsze rokowania mówiły o tym, że Makuszewski najwcześniej wróci do gry dopiero za dziewięć miesięcy.

Już po operacji było wiadomo, że ten najczarniejszy scenariusz się nie sprawdzi i piłkarz będzie mógł wznowić treningi znacznie wcześniej.

- Od samego początku profesor podkreślał, że moja rehabilitacja potrwa nie dłużej, niż cztery miesiące. Podczas spotkania pogratulował mi ciężkiej pracy, którą wykonałem przez ostatnie kilkanaście tygodni - powiedział zawodnik „Kolejorza”.

Reprezentant Polski już po raz czwarty pojawił się klinice Villa Stuart i po przejściu szczegółowych badań otrzymał od Paolo Marianiego zielone światło na rozpoczęcie treningów z pierwszym zespołem Lecha.

- Z medycznego punktu widzenia moje leczenie dobiegło końca. Teraz trener zadecyduje, kiedy będę gotowy do gry w meczach. Póki co mogę wykonywać z drużyną wszystkie ćwiczenia bez kontaktu. Na pełnych obciążeniach będę mógł pracować za dwa tygodnie. Na pewno potrzebuję jeszcze trochę czasu, żeby oswoić się z boiskiem i piłką - stwierdził Makuszewski.

- Jeśli powrót do treningów będzie przebiegał zgodnie z planem, to za miesiąc będę gotowy. Wiele oczywiście zależy od szkoleniowca i tego, czy weźmie mnie do kadry meczowej - dodał 28-latek.

Ekspresowy powrót skrzydłowego do zdrowia może umożliwić mu niespodziewany powrót do kadry na nadchodzące Mistrzostwa Świata. Na chwilę obecną wciąż wydaje się to mało prawdopodobne, ale z pewnością zawodnik klubu z Poznania ma na to większe szanse niż kilka miesięcy temu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy