OFICJALNIE: Ekspresowy powrót Makuszewskiego. Może już normalnie trenować!

OFICJALNIE: Ekspresowy powrót Makuszewskiego. Może już normalnie trenować!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lech Poznań

Maciej Makuszewski otrzymał zgodę na wznowienie treningów z pierwszym zespołem Lecha Poznań.

Pięciokrotny reprezentant Polski po trzech miesiącach od zerwania więzadeł krzyżowych i pobocznych wraca do walki o wyjazd na nadchodzące Mistrzostwa Świata.

28-letni skrzydłowy wyleciał w środę do Rzymu na dwudniowe konsultacje, które zakończyły się spotkaniem z profesorem Paolo Marianim. To on perował go w grudniu po odniesieniu poważnej kontuzji w meczu przeciwko Cracovii. Wówczas pierwsze rokowania mówiły o tym, że Makuszewski najwcześniej wróci do gry dopiero za dziewięć miesięcy.

Już po operacji było wiadomo, że ten najczarniejszy scenariusz się nie sprawdzi i piłkarz będzie mógł wznowić treningi znacznie wcześniej.

- Od samego początku profesor podkreślał, że moja rehabilitacja potrwa nie dłużej, niż cztery miesiące. Podczas spotkania pogratulował mi ciężkiej pracy, którą wykonałem przez ostatnie kilkanaście tygodni - powiedział zawodnik „Kolejorza”.

Reprezentant Polski już po raz czwarty pojawił się klinice Villa Stuart i po przejściu szczegółowych badań otrzymał od Paolo Marianiego zielone światło na rozpoczęcie treningów z pierwszym zespołem Lecha.

- Z medycznego punktu widzenia moje leczenie dobiegło końca. Teraz trener zadecyduje, kiedy będę gotowy do gry w meczach. Póki co mogę wykonywać z drużyną wszystkie ćwiczenia bez kontaktu. Na pełnych obciążeniach będę mógł pracować za dwa tygodnie. Na pewno potrzebuję jeszcze trochę czasu, żeby oswoić się z boiskiem i piłką - stwierdził Makuszewski.

- Jeśli powrót do treningów będzie przebiegał zgodnie z planem, to za miesiąc będę gotowy. Wiele oczywiście zależy od szkoleniowca i tego, czy weźmie mnie do kadry meczowej - dodał 28-latek.

Ekspresowy powrót skrzydłowego do zdrowia może umożliwić mu niespodziewany powrót do kadry na nadchodzące Mistrzostwa Świata. Na chwilę obecną wciąż wydaje się to mało prawdopodobne, ale z pewnością zawodnik klubu z Poznania ma na to większe szanse niż kilka miesięcy temu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy