OFICJALNIE: Eugenio Pizzuto piłkarzem Lille

OFICJALNIE: Eugenio Pizzuto piłkarzem Lille
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lille

Eugenio Pizzuto zasilił szeregi Lille.

Francuski klub poinformował o transferze 18-letniego pomocnika z Meksyku. Kwota transakcji nie została podana, ale można przypuszczać, że w grę nie weszły wielkie pieniądze.

Dla Pizzuto będzie to pierwszy zespół w Europie. Do tej pory szkolił się on w rodzimej Pachuce. Wcześniej był też związany z Wellington Phoenix. W obu przypadkach młody zawodnik występował głównie w drużynach juniorskich, choć w styczniu zadebiutował też w seniorskiej ekipie Pachuki.  

Pizzuto uchodzi w swojej ojczyźnie za wielki talent. W zeszłym roku uczestniczył z reprezentacją Meksyku w Mistrzostwach Świata do lat 17. Ekipa, której był kapitanem, doszła do finału. W nim lepsza okazała się Brazylia. On sam strzelił dwa gole. Jeszcze wcześniej Gerardo Martino zaprosił go na zgrupowanie dorosłej kadry.  

Meksykanin jest drugim piłkarzem, który trafił w ostatnich godzinach do Lille. Wcześniej pozyskało ono Buraka Yılmaza, który ma być następcą Victora Osimhena.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy