OFICJALNIE: Ezkieta w Athletic Club

OFICJALNIE: Ezkieta w Athletic Club
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Athletic Bilbao

Athletic Club poinformował o pozyskaniu Jokina Ezkiety.

22-latek przeprowadza się do klubu zlokalizowanym w kraju Basków z rezerw Barcelony na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt podpisał do 30 czerwca 2023 roku.

Władze Athleticu wpisały w jego umowę klauzulę odstępnego opiewającą na 45 milionów euro. 

Choć początkowo mówiło się, że będzie on na razie występował w drugim zespole, to prawdopodobnie dołączy do pierwszej drużyny, gdzie powalczy o miejsce między słupkami z Iago Herrerinem i Unaiem Simonem.

Golkiper od 2012 roku był związany z Osasuną, z której trzy lata później przeprowadził się do stolicy Katalonii. Tam występował przede wszystkim w drużynach juniorskich.

W minionym sezonie Ezkieta rozegrał dziesięć spotkań w trzeciej lidze hiszpańskiej w rezerwach Barcelony. Raz udało mu się zachować czyste konto.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy