OFICJALNIE: Fabio Blanco wylądował w Bundeslidze, nim zdążył zadebiutować w LaLidze

OFICJALNIE: Fabio Blanco wylądował w Bundeslidze, nim zdążył zadebiutować w LaLidze fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt poinformował o pozyskaniu Fabio Blanco Gómeza, który do lata jest związany z akademią młodzieżową Valencii.

„Orły” w ostatnich latach pokazały, że nie boją się stawiać na młodych, perspektywicznych graczy. Najlepszymi przykładami są tutaj Luka Jović (debiut w wieku niespełna 20 lat), Evan N'Dicka czy Tuta. Ci ostatni mają obecnie po 21 lat, a w trwającym sezonie zgromadzili odpowiednio 24 i 19 występów.

Mając to na uwadze, Deutsche Bank Park stało się atrakcyjnym miejscem dla piłkarzy wchodzących dopiero w swoje najlepsze lata kariery. Dzięki temu klub może teraz pochwalić się angażem Fabio Blanco.

17-letni prawoskrzydłowy to wychowanek Valencii, który jednak jak dotąd nie doczekać się oficjalnego debiutu w pierwszym zespole. Z racji wygasającego 30 czerwca kontraktu, w kolejce po niego ustawiło się kilka ekip, w tym FC Barcelona i Real Madryt, ale walkę wygrał Eintracht Frankfurt.

Piąty klub Bundesligi przedstawia swój najnowszy nabytek jako jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Hiszpanii. Docelowo ma on występować w pierwszej drużynie, choć nie można wykluczyć przy tym gry w zespole U-19.

Umowa została zawarta do połowy 2023 roku z opcją na kolejne 12 miesięcy.

Ruch ten może zwiastować nam przejęcie sterów na ławce trenerskiej przez Raúla Gonzáleza, z którym „Orły” przeprowadziły już pierwsze rozmowy. Szkoleniowiec rezerw Realu Madryt co prawda jest jednym z kandydatów do zajęcia miejsca po Zinédine’ie Zidane’ie, ale pozostanie Francuza wciąż wchodzi w grę, podobnie jak zatrudnienie Massimliano Allegriego.

Wracając do kadry Eintrachtu, jest to już drugi transfer świetnie zapowiadającego się gracza. Wcześniej ogłoszono bowiem przyjazd Aliego Akmana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy