OFICJALNIE: Famalicão z rekordem transferowym. Mendes znów maczał palce w całej operacji

OFICJALNIE: Famalicão z rekordem transferowym. Mendes znów maczał palce w całej operacji
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Famalicão

Famalicão poinformowało o zakupie Manuela Ugarte, czym pobiło swój rekord transferowy.

Defensywny lub środkowy pomocnik już jako 15-latek debiutował w pierwszej drużynie CA Fénix, a od 2019 roku pełnił rolę podstawowego zawodnika. Po drodze było mu dane po raz pierwszy zagrać w kadrze Urugwaju do lat 23 i w tej chwili ma już na swoim koncie siedem występów.

Swoją dobrą grą 19-letni dziś zawodnik wywalczył transfer do Europy. Na jego zatrudnienie zdecydowało się Famalicão, które jeszcze półtora roku temu sensacyjnie dzierżyło miano lidera portugalskiej ekstraklasy. Zasługę w tym sukcesie miał wówczas Jorge Mendes, a więc właściciel agencji menedżerskiej Gestifute.

Tak się składa, że reprezentuje ona także interesy najnowszego nabytku ekipy prowadzonej przez João Pedro Sousę. Manuel Ugarte, bo o nim mowa, z nowym pracodawcą związał się do 30 czerwca 2025 roku.

Jak podaje „A Bola”, klub za 80% praw do gracza zapłacił około trzy miliony euro. To absolutny rekord transferowy „Azuis e Brancos”, gdyż do tej pory najwięcej kosztował sprowadzony za milion euro Iwan Złobin.

Urugwajczyk w barwach rodzimej drużyny rozegrał 57 spotkań, dwa razy wpisał się na listę strzelców i raz asystował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy