OFICJALNIE: FC Basel kupił udziały w zagranicznym klubie

OFICJALNIE: FC Basel kupił udziały w zagranicznym klubie
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Basel

FC Basel został mniejszościowym udziałowcem Chennai City FC.

Szwajcarski klub w komunikacie prasowym wytłumaczył, że tym samym rozszerza pole działalności, a w ramach strategicznego partnerstwa z Chennai City ma powstać rozbudowany program szkolenia młodych talentów w południowych Indiach. Samo Chennai to miasto zamieszkane przez siedem milionów ludzi, cała metropolia to już ponad dziewięć milionów mieszkańców.

Chennai City to klub I-League, więc jednej z dwóch, obok Indian Super League, najwyższych klas rozgrywkowych w Indiach.

- Cieszę się, że FC Basel jest pierwszym europejskim klubem, który weźmie udział w tworzeniu indyjskiego zespołu. Do nawiązania współpracy przekonała nas intensywna wymiana zdań z działaczami CCFC. Na pierwszy plan stawiamy wsparcie dla najmłodszych. Generalnie widzimy wielki potencjał rozwojowy w indyjskim futbolu - powiedział prezes FCB, Bernhard Burgener.

Szwajcarski działacz się jednak myli -  Atlético Madryt bowiem bardzo ściśle współpracowało z Atlético de Kolkata, klubem Indian Super League, jednak strony rozstały się latem 2017 roku - od tego czasu klub nosi nazwę ATK.

Powstały w 1946 roku Chennai City jest obecnie liderem I-League, chociaż w dwóch poprzednich sezonach zajmował ósme lokaty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy