OFICJALNIE: FC Basel kupił udziały w zagranicznym klubie

OFICJALNIE: FC Basel kupił udziały w zagranicznym klubie
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Basel

FC Basel został mniejszościowym udziałowcem Chennai City FC.

Szwajcarski klub w komunikacie prasowym wytłumaczył, że tym samym rozszerza pole działalności, a w ramach strategicznego partnerstwa z Chennai City ma powstać rozbudowany program szkolenia młodych talentów w południowych Indiach. Samo Chennai to miasto zamieszkane przez siedem milionów ludzi, cała metropolia to już ponad dziewięć milionów mieszkańców.

Chennai City to klub I-League, więc jednej z dwóch, obok Indian Super League, najwyższych klas rozgrywkowych w Indiach.

- Cieszę się, że FC Basel jest pierwszym europejskim klubem, który weźmie udział w tworzeniu indyjskiego zespołu. Do nawiązania współpracy przekonała nas intensywna wymiana zdań z działaczami CCFC. Na pierwszy plan stawiamy wsparcie dla najmłodszych. Generalnie widzimy wielki potencjał rozwojowy w indyjskim futbolu - powiedział prezes FCB, Bernhard Burgener.

Szwajcarski działacz się jednak myli -  Atlético Madryt bowiem bardzo ściśle współpracowało z Atlético de Kolkata, klubem Indian Super League, jednak strony rozstały się latem 2017 roku - od tego czasu klub nosi nazwę ATK.

Powstały w 1946 roku Chennai City jest obecnie liderem I-League, chociaż w dwóch poprzednich sezonach zajmował ósme lokaty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy