OFICJALNIE: FC Basel kupił udziały w zagranicznym klubie

OFICJALNIE: FC Basel kupił udziały w zagranicznym klubie
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Basel

FC Basel został mniejszościowym udziałowcem Chennai City FC.

Szwajcarski klub w komunikacie prasowym wytłumaczył, że tym samym rozszerza pole działalności, a w ramach strategicznego partnerstwa z Chennai City ma powstać rozbudowany program szkolenia młodych talentów w południowych Indiach. Samo Chennai to miasto zamieszkane przez siedem milionów ludzi, cała metropolia to już ponad dziewięć milionów mieszkańców.

Chennai City to klub I-League, więc jednej z dwóch, obok Indian Super League, najwyższych klas rozgrywkowych w Indiach.

- Cieszę się, że FC Basel jest pierwszym europejskim klubem, który weźmie udział w tworzeniu indyjskiego zespołu. Do nawiązania współpracy przekonała nas intensywna wymiana zdań z działaczami CCFC. Na pierwszy plan stawiamy wsparcie dla najmłodszych. Generalnie widzimy wielki potencjał rozwojowy w indyjskim futbolu - powiedział prezes FCB, Bernhard Burgener.

Szwajcarski działacz się jednak myli -  Atlético Madryt bowiem bardzo ściśle współpracowało z Atlético de Kolkata, klubem Indian Super League, jednak strony rozstały się latem 2017 roku - od tego czasu klub nosi nazwę ATK.

Powstały w 1946 roku Chennai City jest obecnie liderem I-League, chociaż w dwóch poprzednich sezonach zajmował ósme lokaty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Mioduski zapowiada wzmocnienia Legii. „Mistrzostwo to dopiero początek” Mioduski zapowiada wzmocnienia Legii. „Mistrzostwo to dopiero początek” Klopp wyznaczył datę pożegnania z Liverpoolem. „Potem przez rok nie będę nic robił” Klopp wyznaczył datę pożegnania z Liverpoolem. „Potem przez rok nie będę nic robił” Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy