OFICJALNIE: FC Midtjylland z odłożonym w czasie rekordem sprzedażowym. Zawodnik nie zdążył nawet zadebiutować

OFICJALNIE: FC Midtjylland z odłożonym w czasie rekordem sprzedażowym. Zawodnik nie zdążył nawet zadebiutować fot. FC Midtjylland
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sporting

Ousmane Diomande przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z FC Midtjylland do Sportingu.

Przedstawiciele duńskiego zespołu sięgnęli w styczniu zeszłego roku po utalentowanego iworyjskiego defensora z OS Abobo i niezwłocznie przydzielili do gry w młodzieżowej drużynie U-19.

Ousmane Diomande prezentował się w niej całkiem przyzwoicie za sprawą dwóch trafień w piętnastu występach, ale też nie na tyle dobrze, by otrzymać szansę zadebiutowania w pierwszej ekipie.

Zamiast tego wysłano go na wypożyczenie do drugoligowego portugalskiego CD Mafra, gdzie z kolei został wypatrzony przez wysłanników Sportingu, którzy momentalnie zapragnęli nawiązać współpracę z 19-letnim środkowym obrońcą.

W tej sytuacji przedstawiciele klubu z Lizbony rozpoczęli niezwłocznie negocjacje z FC Midtjylland i doprowadzili do ich szczęśliwego zakończenia w postaci ogłoszenia faktu pozyskania Iworyjczyka.

Defensor podpisał z nowym pracodawcą kontrakt do 30 czerwca 2027 roku z klauzulą odstępnego w wysokości 80 milionów euro.

Z kolei zespół z Danii zarobił na jego sprzedaży aż 7,5 miliona euro sumy podstawowej i w przyszłości będzie mógł liczyć na zgarnięcie bonusów o łącznej wysokości pięciu milionów euro.

Ich aktywacja sprawi, że „Wilki” będą mogły pochwalić się zainkasowaniem rekordowej sumy z tytułu przedwczesnego zakończenia współpracy ze swoim piłkarzem.

Do tej pory FC Midtjylland zgarnęło najwięcej na odejściach Franka Onyeki, Raphaela Onyediki oraz Jensa Cajuste'a - po dziesięć milionów euro.

Diomande zdążył wystąpić w siedemnastu meczach drużyny z zaplecza portugalskiej elity, w których zdobył bramkę oraz zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy