OFICJALNIE: Ferencvárosi TC mistrzem Węgier 2021/2022

OFICJALNIE: Ferencvárosi TC mistrzem Węgier 2021/2022 fot. Geza Kurka Photo Video / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Ferencvárosi TC

Ferencvárosi TC pokonał w niedzielę 2-1 Ujpest, co pozwoliło mu na świętowanie kolejnego tytułu mistrzowskiego. Trenerem węgierskiej drużyny jest były opiekun Legii Warszawa Stanisław Czerczesow.

Ferencvárosi TC był niekwestionowanym faworytem bieżącego sezonu węgierskiej ekstraklasy. Zapowiedzi ekspertów znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem najbardziej utytułowany klub w kraju po raz kolejny zdominował rodzime podwórko.

Szanse na przypieczętowanie mistrzowskiego tytułu miał już w niedzielę, kiedy to mierzył się na własnym boisku z szóstym w tabeli Újpest FC. Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie, bowiem to goście szybko wyszli na prowadzenie.

Później do głosu doszedł Ferencváros i na przerwę schodził z prowadzeniem. Po zmianie stron nie oglądaliśmy kolejnych bramek, zatem wynik 2-1 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.

Piłkarze węgierskiego klubu mogli świętować zdobycie czwartego z rzędu, a w sumie już 33 tytułu w historii. Śrubują tym samym krajowy rekord, bowiem drugi w rankingu MTK Budapest wygrywał dotychczas 23 razy.

Opiekunem Ferencvárosu jest dobrze znany kibicom Ekstraklasy Stanisław Czerczesow, który w 2016 roku poprowadził Legię Warszawa do mistrzostwa Polski. To dla niego drugie takie wyróżnienie w trenerskiej karierze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Piotr Zieliński z golem w starciu z Ajaksem Amsterdam. Trzecia bramka Polaka w turnieju [WIDEO] Liga Mistrzów: Piotr Zieliński z golem w starciu z Ajaksem Amsterdam. Trzecia bramka Polaka w turnieju [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy